اشتراک گذاری

وقتی مهتاب گم شد

ارسال نظر

حمید حسام

سوره مهر

قیمت :
55,000تومان
قیمت با تخفیف :
41250تومان
موضوع اصلی فرهنگ و هنر پایداری/مقاومت
موضوع فرعی خاطرات/تاریخ شفاهی
نوبت چاپ 35
سال انتشار 1399
شابک 9783241757810
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 652 صفحه
وزن کتاب 745 گرم

وقتی مهتاب گم شد
تصویرسازی دقیق و دست اول از اتفاقی است تاریخی، که سرنوشت گروه گسترده ای از مردم ایران را تحت تاثیر قرار داد. زندگی "علی خوش لفظ" هم یکی از آن زندگی های پر فراز و نشیب است که در بحبوبه ی این حوادث، دچار تغییر شد. نام او را به دلیل قرابت با تاریخ تولد ولیعهد پهلوی، جمشید نهاده بودند اما چندین سال بعد در دوران نوجوانی اش، همزمان که انقلاب، جامعه و مسیر فرهنگی آن را دگرگون می کرد، "علی خوش لفظ" نیز دگرگونی منحصر به فرد خود را در زمینه ی آرمان ها و اهدافش تجربه می کرد. این تحول درونی وی را واداشت که در اولین اعزام به جبهه، نام "علی خوش لفظ" را برای خود برگزیند و همراه آن، شیوه ی جدیدی از زندگانی را نیز در پیش بگیرد. کتاب، داستان زندگی این قهرمان ملی است که مدال قهرمانی او، زخم های بی شماری است که بر تنش برجا ماند. جراحت های متعدد وی با تیر و ترکش و اثر موج جبهه و شیمیایی، تنی زخمی و خسته، اما همچنان جنگجو و تسلیم ناپذیر برای او باقی گذاشت تا بتواند داستان خود را برای تمام آنانی که به قصه های تلخ و شیرین مقاومت علاقه دارند، بازگو کند. داستانی از اخوت و مرام و مردانگی، از عشق و مقاومت و ایثار، و پیمان ناگسستنی قهرمانانی چون خود او، که تا پای جان بر عقیده شان استوار ماندند.

گزیده کتاب:

رفیقی داشتم که می گفت: «اینجا جزیرۀ مجنون جای دیوانه هاست. دیوانه هایی که عاشقاند. عاشقانی که می خواهند از راه میانبر به خدا برسند.» تابستان سال ۱۳۶۵ بود و من با این رفیق راه، راه را گم کرده بودم. کجا؟ در جزیرۀ مجنون؛ وقتی که از خط برمی گشتیم. همان دمدمای صبح. گرما بالای سی درجه بود و رطوبت هوا بالای هفتاد درصد و ما برای رهایی از گرما و شرجی، بالاپوشمان، فقط یک زیرپیراهن سفید و خیس بود. آنجا، کسی را دیدم که کلاه پشمی زمستانی را تا پایین ابرو پایین کشیده و کنار نیزارها دراز به دراز خوابیده بود. نگاه عاقل اندر سفیهی به او کردم و به رفیقم گفتم: «راست گفتی که مجنون جای دیوانه هاست.»

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب "وقتی مهتاب گم شد":

بچّه‌های همدان؛ بچّه‌های صفا و عشق و اخلاص؛ مردان بزرگ و بی‌ادّعا؛ یاران حسین (علیه‌السّلام)؛ یاوران دین خدا ... و آنگاه مادران؛ مردآفرینان شجاع و صبور... و آنگاه فضای معنویّت و معرفت؛ دلهای روشن، همّتها و عزمهای راسخ؛ بصیرتها و دیدهای ماورائی... اینها و بسی جویبارهای شیرین و خوشگوار دیگر از سرچشمه‌ی این روایت صادقانه و نگارش استادانه، کام دل مشتاق را غرق لذّت میکند و آتش شوق را در آن سرکش‌تر می‌سازد. راوی، خود یک شهید زنده است. تنِ بشدّت آزرده‌ی او نتوانسته از سرزندگی و بیداری دل او بکاهد، و الحمدلله ربّ العالمین. نویسنده نیز خود از خیل همین دلدادگان و تجربه‌دیدگان است. بر او و بر همه‌ آنان گوارا باد فیض رضای الهی؛ ان‌شاء‌الله. درباره‌ نگارش این کتاب، آنچه نوشتم کم است؛ لطف این نگارش بیش از اینها است. مقدّمه‌ کتاب یک غزل به تمام معنی است.

جهت مشاهده و تهیه آثار نویسنده کلیک کنید.

 

 

//