اشتراک گذاری

علی اصغر بنده خدا

شهید کاظمی

قیمت :
2,000تومان
قیمت با تخفیف :
1600تومان
موضوع اصلی سیاسی/اجتماعی/اقتصادی/تاریخی
موضوع فرعی زندگینامه/سرگذشت/سفرنامه
نوبت چاپ 1
سال انتشار 1391
شابک 9786009303229
قطع کتاب پالتوئی
تعداد صفحات 120 صفحه
وزن کتاب 129 گرم

مجموعه خاطرات کوتاه از دوران زندگی، مجاهدت‌ها و نقش حجت الاسلام سیداحمد خمینی(مشاور و امین امام خمینی(ره))، در روند پیروزی انقلاب و بعد از آن می‌باشد که بیانی ساده و مختصر به رشته تحریر درآمده است.

گزیدۀ متن

بهترین خواب


رفت بندرعباس، سروصورتش را پوشاند. با لباس مبدل و غیرروحانی در بازار قدم زد. بعد از مدتی روی پله‌های کنار خیابان نشست. محل خواب فقرایی بود که شب‌ها با بقچه‌هایشان به آنجا می‌آمدند. به‌آرامی سرش را روی زمین گذاشت و کنارشان دراز کشید و خوابید. تا مدت‌ها می‌گفت آن خوابی که در خیابان و در کنار آنان کرده از هر خوابی برایش بهتر بود.


دقت

وقتی می‌رفت قم سراغ پیرمردها و پیرزن هایی می‌گرفت که بیست سال پیش به بیت امام رفت‌وآمد داشتند. فراموششان نکرده بود. احوالشان را می‌پرسید. اگر هم خانه‌نشین شده بودند و احتیاجی داشتند، کوتاهی نمی‌کرد، با مسئولیت‌های زیادش مسائل ریز از نظرش دور نمی‌ماند.


عیادت

برای رعایت مسائل امنیتی به‌جای لباس روحانی‌اش، کلاه و پالتو پوشید. عصا به دست گرفت و خودش را به پیری زد. رفت بیمارستان برای عیادت آیت‌الله فاضل لنکرانی، قبلاً هم وقتی آیت‌الله برای معالجه به آلمان رفته بود مدام به ایشان زنگ می‌زد و احوالش را می‌پرسید.