اشتراک گذاری

نامه ای برای رها

ارسال نظر

ساجده تقی زاده

شهید کاظمی

قیمت :
50,000تومان
قیمت با تخفیف :
45000تومان
موضوع اصلی فرهنگ و هنر پایداری/مقاومت
موضوع فرعی خاطرات/تاریخ شفاهی
نوبت چاپ 1
سال انتشار 1400
شابک 9786222850753
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 248 صفحه
وزن کتاب 0 گرم

زندگینامه شهیدان محب به روایت زینب محب
در این کتاب حوادث پیش از انقلاب در روستای صحرارود( از توابع شهر فسا)؛ فعالیت در حزب جمهوری، جانباز شدن پدر شهیدان در جریان راهپیمایی سال۵۷، شهادت سه شهید و در نهایت سرگذشت غلامحسین محب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با روایتی خواهرانه و در قالب نامه‌هایی که بین راوی و یک دانش‌آموزان رد و بدل می‌شود بیان می‌گردد.
از دیگر آثار نویسنده می‌توان به آثاری همچون«خانم ماه، به برگ گل سرخ، یورد خوبان، زنان همیشه، راویان کوچ و عروج، ما علیه ما» اشاره نمود. همپنین این نویسنده ارزشمند جایزه بین‌المللی شعر انقلاب، جایزه ادبی ریحانه، جایزه کتاب سال دفاع مقدس و... را در کارنامه درخشان خود دارد.

گزیده متن
این بار نباید معلمی بودم که روبروی سیصد و پنجاه دختر نوجوان می‌ایستد و حرف می‌زند. بیشتر دوست داشتم من هم کنار ر‌ها توی صف بایستم، می‌خواستم این بار من کنارشان باشم نه معلم و مدیرشان... . کاغذی را برداشتم و روی آن چند سطر نوشتم و به سمانه دادم تا برای رها ‌ایمیل کند: «دخترم ر‌ها... ممنون که حالم را پرسیدی دو سه ماهی هست که از کما بیرون آمدم و حالم بهتر است. خوشحالم که هدفت را انتخاب کرده‌ای انشالا دعای شهدا هم همراهت باشد و در کنکور موفق شوی. یکی دو ماهی به من صبر بده دارم برای تو ودوست‌هایت چیز‌هایی می‌نویسم که به دستت می‌رسد انشاءا... که جواب سؤال‌هایتان را بگیرید. دعاگوی تو... زینب محب»