اشتراک گذاری

به رنگ حبیب

ارسال نظر

صادق عباسی ولدی

شهید کاظمی

قیمت :
20,000تومان
قیمت با تخفیف :
15000تومان
موضوع اصلی فرهنگ و هنر پایداری/مقاومت
موضوع فرعی بیداری اسلامی/مقاومت/مدافعان
نوبت چاپ 1
سال انتشار 1400
شابک 9786222850616
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 96 صفحه
وزن کتاب 0 گرم

خاطرات شفاهی پاسدار شهید هادی طارمی از محافظان همراه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد

در این کتاب  سعی شده خاطرات شفاهی شهید از خانواده، دوستان، همکاران و همرزمان جمع آوری و تدوین گردد. این کتاب یکی از مجموعه کتابهای «محافظان آسمانی»  است که برای سه تن از محافظان همراه با شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد، تالیف گردیده است.

شهید هادی طارمی در سال 1358 در خانواده‌ای شهیدپرور در استان تهران  دیده به جهان گشود. پیش از هادی برادرش جواد طارمی در دوران دفاع مقدس در عملیات خیبر در سال هزار و سیصد و شصت و دو آسمانی شد، سالها پیکرش مفقود بود تا اینکه سرانجام راه خانه را بعد از یازده سال پیدا کرد و با بازگشتش تحول عمیقی در برادر کوچکترش هادی ایجاد کرد. سیر تحول و رشد روحی هادی به اذعان خانواده شهید از همین زمان آغاز گردید. هادی طارمی بعد از طی کردن دوران سربازیش وارد سپاه شد و توانست با پشتکار منحصر به فردش در حلقه یاران و محافظان سپهبد حاج قاسم سلیمانی وارد شود و توانست با وجود خطرات فراوانی که هر روز حاج قاسم سلیمانی را تهدید می کرد، بیش از هفت سال در میادین پر خطر جان سردار دلها را حفظ نماید تا اینکه سرانجام در سال نود و هشت در فرودگاه بغداد به شیوه ای نا جوانمردانه همراه شهید حاج قاسم سلیمانی توسط پهپادهای آمریکایی آسمانی شد. 

گزیده متن:

حاج قاسم درباره‌‌اش گفته بود: «هادی عارف است.» این رفتار و منش عارفانه به مرور در وجود هادی نمود پیدا کرده بود؛ مرحله به مرحله. هادی بعد از آشنایی با حاج قاسم، شروع کرد به تغییر. نوع برخوردی که با اطرافیان داشت، حرف‌ها و فکر‌هایش، همه عوض شده بود. اگر از من بپرسید، می‌گویم هادی در حاج قاسم حل شده بود! تا جایی که انگار یک وجود بودند و هادی به رنگ حاج قاسم درآمده بود؛ به رنگ حبیب.

//