اشتراک گذاری

راهبرد های تحول در مدیریت کلان کشور

ارسال نظر

ابراهیم کارخانه ای

شهید کاظمی

قیمت :
30,000تومان
موضوع اصلی انقلاب اسلامی/امامین انقلاب
موضوع فرعی حکومت اسلامی/ولایت فقیه/بیانات
نوبت چاپ 2
سال انتشار 1399
شابک 9786227177800
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 214 صفحه
وزن کتاب 262 گرم

راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور با محوریت بیانیه گام‌دوم انقلاب‌اسلامی

این اثر حاصل تلاش‌های فراوانی دکتر کارخانه‌ای است که به‌صورت موضوعی و طبقه‌بندی شده به رشته تحریر درآمده و با نگاه راهبردی به جهاد علمی، تولید ملی و مجلس در تراز انقلاب و نیز نگاه تحلیلی و انتقادی به عملکردهای مدیریتی و اقتصادی همراه با ارائه صدها راهبرد عملیاتی در حوزه‌های مختلف به نگارش درآمده است. در دنیای پیچیده علمی و صنعتی امروز، هر کشوری که بخواهد در معادلات بین‌المللی عزت و استقلال خود را حفظ کند؛ چاره‌ای جز آن ندارد که به مرزهای نوین دانش، دسترسی پیدا کند. امروزه اقتدار هر کشوری بستگی به میزان قدرت علمی آن کشور دارد و همان‌گونه که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب‌اسلامی بارها تاکید فرموده‌اند اقتدار علمی، اقتدار سیاسی و اقتصادی را نیز بدنبال دارد. بر این اساس جهاد علمی به عنوان سنگ بنای پیشرفت مبتنی بر دانایی محوری می‌بایست در تمام برنامه‌ریزی‌ها محور تصمیم‌گیری باشد. این کتاب سعی دارد جنبه‌های مختلف  مدیریت کلان کشور را بررسی کند.

گزیدۀ متن:

«بیانیه چهل‌سالگی انقلاب، چشمه زلال و جوشانی است از حکمت نظری و عملی انقلاب در اداره کشور و سندی راهبردی است برای گام‌دوم انقلاب در دستیابی به قلل رفیع پیشرفت، عزت و اقتدار جهانی ملت ایران که می‌بایست به همت بلند جوانان مومن، انقلابی، دانا و کاردان با ورود آنان به عرصه‌های مختلف مدیریتی کشور محقق گردد. از آنجا که بیانیه تفسیری رهبری حکیم و فرزانه انقلاب هرگز نباید در چارچوب سخنرانی‌ها و میزگردها محصور گردد؛ در ذیل به منظور تسهیل در اجرا، ۴۰پیام مهم انقلابی و اجرایی از بیانیه مذکور به‌عنوان نقطه آغاز حرکت و برنامه‌ریزی برای عملیاتی نمودن این مهم پیشنهاد می‌گردد:

  1. افتخار به بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصرجدید که با پشت سر نهادن یک چله پرشکوه بدون خیانت به آرمان‌ها در برابر همه وسوسه‌هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می‌رسید از کرامت و اصالت شعارهایش صیانت کرده است.
  2. پیشرانی قدرتمند انقلاب‌اسلامی همگام با حفظ شعارها و آرمان‌ها در شرایطی که از دو کانون قدرت شرق و غرب جهان کانون قدرت شرق نابود و قدرت دیگر با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار آن می‌دهد دست و پنجه نرم می‌کند.
  3. جاودانگی و استثنایی بودن شعارهای جهانی انقلاب (آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال عقلانیت و برادری) که با فطرت بشر در همه عصرها سرشته است، به‌عنوان امتیاز منحصر به فرد نظام اسلامی در جهان. و...

 جهت مشاهده و تهیه آثار نویسنده کلیک کنید