مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
کاش برگردی 30,000 تومان
یادت باشد 40,000 تومان
سربلند 35,000 تومان
خاطرات یک فرشته دفتر طوبی 12,000 تومان
راز احمد 47,500 تومان
پانصد صندلی خالی 10,000 تومان

مربع‌های قرمز؛ روایت کودکانی که یک شبه مرد شدند

کتاب «مربع‌های قرمز» خاطرات روزهای جنگ حاج حسین یکتا را از « بازیگوشی‌های کودکانه سربازان امام (ره) تا روزهای امدادگری، شناسایی و چشیدن طعم تلخ قطعنامه» روایت می‌کند.

به گزارش سایت من و کتاب به نقل ازخبرنگار فرهنگی ایرنا در این کتاب خاطرات ترش و شیرین و گاهی تلخ نوجوانانی که در مکتب امام خمینی (ره) یک شبه مرد شدند و میان غرش تانک و گلوله قد کشیدند، از زبان یکتا بیان شده است.
محمدحسین حسینی ‌یکتا متولد ۱۳۴۶ در قم از رزمندگان دفاع مقدس و پیش قراول زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.
انتشارات شهید کاظمی کتاب مربع‌های قرمز را در ١٤ فصل، 543 صفحه و قیمت 32 هزار تومان به قلم زینب عرفانیان، منتشر و روانه بازار کرد.

**برشی از کتاب مربع های قرمز:
«ستوان گردان بی سر و صدا از کنار مسجد گذشت، آسمان خودش را به گنبد رسانده بود، ستاره ها مثل پولک. راه خاکی تنش را در دل تاریکی از کنار مسجد تاب داده بود، ما هم دنبالش. هر چه جلوتر می رفتیم، دلم بیشتر می لرزید.
انگار بعد از مسجد دنیا تمام شده بود، ما بودیم و خدا. زیر دید و تیر مستقیم عراق گردن کشیده بودیم و راه می‌رفتیم. از هیچ کس صدایی شنیده نمی‌شد، بی سیم‌های حنجره‌ای روی گلوی فرمانده گردان گروهان ها بسته شده بود تا با ارتعاش تارهای صوتی شان با هم ارتباط برقرار کنند. بوی بهشت می آمد. اشک روی صورتم راه باز کرده بود. فرشته ها کنار جاده خاکی ایستاده بودند. اسم آنهایی که رفتنی بودند را می نوشتند و اشکشان را پاک می کردند. تا به نهر خین برسیم نیم ساعت طول کشید. نیم ساعت بهشتی که هنوز طعمش زیر زبانم است».