مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب

جاده امن هور

روایت ساخت بزرگترین پل شناور استراتژیک و بزرگراه سیدالشهدا در دل هور توسط سنگر سازان بی‌سنگر

قیمت : 22,000 تومان
افزودن به سبد خرید

درباره کتاب:
عنوان: جاده امن هور
پدیدآورنده: نصرت الله محمودزاده
ناشر : شهید کاظمی
قطع : رقعی
نوع جلد : شومیز
تعداد صفحات: 216 صفحه
شابک: 9786229944127

کتاب «جاده امن هور» نگاه مستند داستان به فعالیت‌های برجسته پشتیبانی و مهندسی جنگ در عملیات خیبر است که به گوشه ای از رشادت ها و حماسه آفرینی های بچه های  سنگرسازان بی سنگر که با دست خالی در دل  جنگ  و زیر آتش دشمن حماسه آفریدند اشاره می کند. 

نصرت الله محمودزاده در اوایل شهریور ماه 1335 در روستای \"کوهستان\" از توابع \"بهشهر\" در استان مازندران به دنیا آمد. تحصیلاتش را در انستیتو تکنولوژی بابل در رشته مکانیک به پایان برد. وی بعد از جنگ تحمیلی به ادامه تحصیل پرداخت و در مقطع کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شد. 
وی در اولین روز تهاجم عراق به ایران، داوطلبانه به خوزستان شتافت و به عنوان نیروی داوطلب در عملیات آزادسازی سوسنگرد حضور داشت. او که در عملیات هویزه در محاصره دشمن قرار گرفته بود با وقایعی مواجه شد که بعدها منجر به نوشتن اولین کتابش \"حماسه هویزه\" شد. تاکنون بیش از چهارده اثر از این نویسنده به چاپ رسیده است که ازجمله آثار ایشان می‌توان به \"شب‌های قدر کربلای پنج\"، \"رقص مرگ\"، \"سنگرساز بی‌سنگر\". 

برشی از کتاب؛
آن شب نیروهای جاده اصفهان و خوزستان وارد عمل شده بودند تا با تقویت خاکریز و بالا بردن ارتفاعش مقاومت عراقی‌ها را درهم بشکنند. تجربه جهاد خوزستان در آن منطقه کمک می‌کرد بهتر وارد عمل شوند. بچه‌های جهاد اصفهان از سمت چپ کار می‌کردند. این خاکریز در برابر دژ عراق در محور زید قد علم کرده و حالا خطی درست و حسابی برای محافظت از نیروهای خط مقدم شده بود. نیمه شب توپخانه و کاتیوشای عراق فعال شد و فاصله بین دژ تا این خاکریز را زیر آتش شدید گرفت. هرچه بچه‌ها بیشتر وارد شیار مالک می‌شدند، آتش بیشتر می‌شد. عراق می‌دانست عبور بلدوزرها از این شیار به معنی تثبیت خاکریز خواهد بود. 

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.