ارسال رایگان برای تمامی کتابهای سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

نامه هایی یه یک بسیجی

برچسب :

کد کتاب :231332
موضوع: اب نامه های یک بسیجی شامل چهار نامه است که یوسفعلی میرشکاک آنها را در بازه زمانی اردیبهشت تا مرداد سال 1377 به شخصی به نام سیدمحمد (و شاید به خودش) نوشته است.
قیمت : 14,000 تومان


درباره کتاب:
عنوان: نامه هایی به یک بسیجی
نویسنده: یوسفعلی میرشکاک
ناشر: نارگل
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
تعداد صفحه: 128
 صفحه
شابک: 1-44-8199-600-978

کتاب نامه های یک بسیجی شامل چهار نامه است که یوسفعلی میرشکاک آنها را در بازه زمانی اردیبهشت تا مرداد سال 1377 به شخصی به نام سیدمحمد (و شاید به خودش) نوشته است. این نامه ها در آن سالها در نشریه ای با نام شلمچه به سردبیری مسعود دهنمکی چاپ شده اند و حالا انتشارات نارگل این چهارنامه را به اضافه «واپسین نامه» که میرشکاک در سال 97 به چهارنامه قبلی افزوده، در کتاب حاضر منتشر کرده است.
کتاب پر از دقایق خواندنی‌ست و تصویر آن روزهای جامعه را به خوبی به تصویر می کشد و میرشکاک سعی کرده با قالب نامه که از مهجورترین قوالب فارسی‌ست (علی الخصوص در عصر حاضر)، تصویری از جامعه ای که شخصیت سیدمحمد هم بخشی از آن است به مخاطب ارائه دهد. روی صحبت او در این نامه ها با سیدمحمدی ست که به تعبیر میرشکاک غرق در «ظاهر مذهب» شده و می‌خواهد با تمام پدیده های فرهنگی، هنری و اجتماعی با دید سنت زده ای مواجه شود و حتی مقابله کند.
این صحبت ها و جارو جنجال ها زمانی خواندنی تر می شود که بدانیم میرشکاک این نامه ها را به سیدمحمد و سیدمحمدهای سال 77 می نویسد. سالی که یک سال قبل از آن، سیدمحمد خاتمی با بیست میلیون رای بر ناطق نوری پیروز شده و رئیس جمهور کشور شده است. سالی که سال جولاندهی پدیده ای‌ست که بعدها به نام انصار حزب الله معروف شد. پدیده ای که با موتورسیکلت و اورکت به خیابان می رود و سینما آتش می زند و با بی حجابی مقابله میکند! پدیده ای که بعدها معلوم شد مانند سلف خود اکبر گنجی یا همان اکبر پونز (!)، بودجه اش را یک مدیر نفتی تامین میکرده و از قضا وابستگی نزدیکی به مرحوم هاشمی رفسنجانی هم داشته است!
در این گیر و دار، میرشکاک در این نامه ها تلاش میکند نگاه سیدمحمدها را از فرهنگ و آزادی به پدیده ای مهم تر معطوف کند و بنیان آزادی را در نامه دوم فرومی ریزد و جریان مطالبه گری را به سمت «مطالبه عدالت اجتماعی» سوق می دهد. میرشکاک از فساد و غارت اموال عمومی و به تعبیر خودش «امواج مهیب گرانی و تورم» و «فاصله حیرت انگیز اغنیا و فقرا» می نالد و این ناله ها را در سالهایی سر می دهد که سال های ظهور پدیده هایی چون شهرام جزایری، کرباسچی و بعدتر کرسنت و هزار غده بدخیم دیگر در پیکر انقلاب است.
بگذریم. بیش از این محتوای نامه ها را لو نمی دهم که بخوانید و حظ کنید اما در ادامه پاراگرافی از این کتاب خواندنی را برایتان نقل میکنم:
روزی که من در «سوره» شهید بسیج – سیدمرتضی آوینی – فریاد برداشتم: «تشیع تفکر است نه اخلاق» صدایم در خلا پیچید و به خودم برگشت. آن روز امثال تو باید ماهی چند کتاب در باب توسعه و سرمایه داری و استعمار نو می خواندید و در می یافتید که برای امریکا و اروپا و اسرائیل هیچ اهمیتی ندارد که شما چفیه می‌بندید و شلوارپلنگی می‌پوشید و درخیابان ها و پشت موتورسیکلت‌ها امر به معروف و نهی از منکر می‌کنید، چون می‌دانستند پس از آنکه ایران بدهکار بانک جهانی شد، صدای شما خودبخود به هیچ گوشی نخواهد رسید.

محصولات مشابه
  بازخوانی نهضت مشروطه ایران

  بازخوانی نهضت مشروطه ایران

  72,000 تومان
  بازگشت از نیمه راه

  بازگشت از نیمه راه

  35,000 تومان
  سیر در بی راهه

  سیر در بی راهه

  10,000 تومان
  در لباس مرجعیت

  در لباس مرجعیت

  12,000 تومان
  روزگار قائم مقامی

  روزگار قائم مقامی

  30,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي