ارسال رایگان برای تمامی کتابهای سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

قربانی طهران

برچسب :

کد کتاب :231304
موضوع: نگاهی داستانی به اتفاقات مشروطه و همچنین بازتابی از حضور روشنفکران و سیاسیون اواخر دوره قاجار در دولت های اروپایی
قیمت : 20,000 تومان


درباره کتاب:
عنوان: قربانی طهران
نویسنده: حامد اشتری
ناشر: نشر معارف
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
تعداد صفحه: 
188 صفحه

«قربانی طهران» نگاهی داستانی به اتفاقات مشروطه دارد و می کشود سیر تحول جوانی عدالت خواه را در آن دوران نشان دهد. جوانی که با رویای عدالت خواهی از وطن مهاجرت کرده و به مرکز تحولات سیاسی آن زمان یعنی تهران می آید و اوضاع را با آنچه در جراید می خوانده کاملا متفاوت می باید. 

در کنار این روایت که پیکره اصلی داستان را تشکیل می دهد داستانی نیز به صورت هم زمان در پاریس در حال رخ دادن است که در ضمن آن بازتابی از حضور روشنفکران و سیاسیون اواخر دوره قاجار در دولت های اروپایی ارائه می شود.

برشی از کتاب
قهوه ام را سر کشیدم و به شیشه های مه گرفته خیره شدم. این کافه دنج را در یکی از گشت زنی هایم گوشه پارک بولوین پیدا کرده بودم. پاتوق همیشگی ام در کافه دولاپه دیگر دنج نبود. هر روز عده ای منورالفکر مفت خور ایرانی می آمدند و مسائل تکراری مطرح می کردند.

قجرها فلانی را گرفته اند. قزاق ها فلان انجمن را بسته اند. درِ آن روزنامه را گل گرفته اند. پسرعمویم را از مناصب دولتی عزل کرده اند. عمهزاده ام را از امیرتومانی خلع کرده اند ... و هزار و یک خبر و شکایت بی ربط.

اینجا هم نمی گذاشتند آب خوش از گلویمان پایین برود. احمق ها پاریسِ پایتخت عیش و عشرت را با مرکز ثقل تحولات سیاسی ایران اشتباه گرفته اند. یکی نیست بگوید اگر خود ناکس تان یا پسرعمو و عمه تان سرکار بود باز این طور غر می زدید؟ بابت هر روز اقامت اینجا کمِ کم پنجاه تومان هزینه می کنند. پنجاه تومان یعنی پول دو اسب کالسکهکش جوان. مگر کم پولی ست؟ با دوبرابر آن می شود یک خانه متوسط در تهران خرید. من را خر فرض کرده اند. این پول ها را از کجا می آورید که اینجا این طور قهوه فرانسه بخورید و در تیاتر و اپرا و سیرک جولان بدهید و شقی و لوپق و توپق حواله هم کنید؟

 

محصولات مشابه
  تو شهید نمی شوی

  تو شهید نمی شوی

  13,500 تومان
  گام های سلوک

  گام های سلوک

  11,000 تومان
  بازگشت مسلم

  بازگشت مسلم

  5,000 تومان
  قربانی طهران

  قربانی طهران

  20,000 تومان
  نیلوفر نیایش

  نیلوفر نیایش

  14,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي