20 درصد تخفیف برای همه کتاب های سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

جنگ و قطعنامه های سازمان ملل متحد

برچسب :

کد کتاب :231122
موضوع:


قیمت : 4,500 تومان

درباره کتاب:
عنوان: جنگ و قطعنامه های سازمان ملل متحد
نویسنده: احمد سوداگر
به اهتمام:‌ دکتر محمد مهدی بهداروند
ناشر: انتشارات ولاء منتظر
شابک: 5-52-5551-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/1391
تعداد صفحات: 200 صفحه
شمارگان: 1500 نسخه

کتاب جنگ و قطعنامه های سازمان ملل متحدبه قلم احمد سوداگر و با اهتمام حجت الاسلام محمد مهدی بهداروند، در قالب چهار فصل با عناوین جنگ و صلح در حقوق بین الملل، سازمان ملل متحد و نقش آن در جنگ و صلح، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و تحولات آن و قطعنامه های سازمان ملل متحد در جنگ عراق علیه ایران تهیه و تنظیم شده است.
در قسمتی از مقدمه این کتاب، آمده است: «با وجود گذشت 24 سال از پایان جنگ تحمیلی، یکی از مواردی که در سالهای گذشته به آن پرداخته شد و توجه نسل جوان را به خود جلب کرد، قطعنامه 598 و پذیرش آن از سوی ایران بود. اکنون پذیرش قطعنامه و چرایی و چگونگی آن به بخشی از تاریخ انقلاب تبدیل شده است و با گذشت زمان قضاوت ها نسبت به آن، متنوع و بعضا پرانتقاد می باشد و این وضعیت احتمالا تا سالیان دیگر ادامه خواهد داشت.
پرسش مطرح در فضای سیاسی کنونی این است که آیا راه حل های دیگری برای پایان جنگ نیز وجود داشت و در صورت برگزیدن آن، وضعیت به گونه ای دیگر می شد و دیگر پرسشی به میان نمی آمد؟ به نظر می رسد بهترین پاسخ برای این پرسش، بررسی اظهارات کسانی باشد که نقش اصلی را در فرماندهی جنگ و به پایان رساندن آن داشتند. توضیحاتی که در چارچوب تحولات نظامی و سیاسی بیان و به صورت مختصر می تواند ابعاد پرسش از نحوه پایان جنگ و پذیرش قطعنامه 598 را روشن سازد.
لذا در این راستا برای تحلیل دفاع باید موضوع انقلاب اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد، بدیهی است که تحلیل انقلاب اسلامی مبتنی بر شناخت موسس و بنیانگزار آن حضرت امام خمینی رحمةالله علیه می باشد. بنابراین ضروری است پذیرش قطعنامه را نیز در چهارچوب اندیشه امام خمینی مورد ارزیابی قرار دهیم. لذا آنچه در این مجموعه مورد بررسی و دقت قرار می گیرد موضوع چالش برانگیز صلح تحمیلی است که از نگاه دیگر معرفی می شود.

محصولات مشابه
  آخرالزمان و آینده گرایی سینمایی

  آخرالزمان و آینده گرایی سینمایی

  9,000 تومان
  دین و سینما،آموزه های اخلاقی و ارزشی

  دین و سینما،آموزه های اخلاقی و ارزشی

  8,000 تومان
  هزار و نه (1009)

  هزار و نه (1009)

  3,000 تومان
  منشور فرهنگ از دیدگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (دوره دو جلدی)

  منشور فرهنگ از دیدگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (دوره دو جلدی)

  40,000 تومان
  عصرالامام الخمینی قدس سره

  عصرالامام الخمینی قدس سره

  4,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي