20 درصد تخفیف برای همه کتاب های سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

گفتمان معاصر 1

برچسب :

کد کتاب :231114
موضوع: گفتمان معاصر1-فلسفه انقلابی بودن


قیمت : 6,000 تومان

درباره کتاب:
عنوان: گفتمان معاصر1-فلسفه انقلابی بودن
تحقیق محمد شهریاری
ناشر: نهضت نرم افزاری
شابک: 6-5-93135-600-978
قطع: پالتویی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/ 1397
تعداد صفحات: 96 صفحه
شمارگان: 5000 نسخه

گفتمان معاصر، عنوان سلسله‌نوشتارهایی است در تبیین کلیدی‌ترین مفاهیمی که مورد نیاز جامعه‌ی امروز ماست و در بیانات رهبر حکیم انقلاب اسلامی مورد توجه یا اشاره قرار گرفته است. این نوشتارها بر آن است که ترسیمی جامع، مستند، کوتاه و ساختارمند در باب این مفاهیم ارائه دهد تا تفسیری متقن و معتبر از این مفاهیم، پیش روی اندیشه‌ورزان و فعالان جبهه فکری انقلاب اسلامی قرار داشته باشد. 
بدون تردید، انقلاب اسلامی ایران فصلی جدید در تاریخ بشریت و تداعی‌گر نهضت عظیم بعثت پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) در اعاده حیات انسانی و الهی بشر است. آرمان و افق بلند انقلاب اسلامی، تحقق تمدن نوین اسلامی است. تحقق این آرمانِ مقدسِ زمینه‌سازِ ظهورِ حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مرهون تداوم و استمرار این انقلاب است و پایداری و استمرار انقلاب اسلامی نیز لوازم و اقتضائاتی دارد. ازجمله لوازم استمرار انقلاب اسلامی، مقوله‌ای است بنام «انقلابی ‌بودن». در انقلابی ‌بودن، هم «انقلابی شدن» و هم «انقلابی ماندن» مفروض است. طبعاً تفسیر و ترویج تلقی دقیق این مفهوم بنیادین از ضروریات بقا و استمرار انقلاب اسلامی است. 
بر این اساس، کتاب «فلسفه انقلابی بودن» تقریری ارائه داده است از مقوله «انقلابی بودن» در چارچوب سه پرسش اساسی چیستی، چرایی و چگونگی. منبع و مرجع اصلی کاوش در مفهوم انقلابی بودن، دیدگاه‌های امام خمینی(رحمةاللّه‏علیه‏) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است که در ایجاد، تعمیق و بسط اندیشه انقلابی نقش اساسی داشته‌اند. 
مباحث کتاب در چهار بخش اصلی شامل تبیین مسئله، چیستی انقلابی ‌بودن، چرایی انقلابی ‌بودن و چگونگی انقلابی ‌بودن سامان داده شده است. در بخش اول، ابتدائاً مسئله این نوشتار که مبین چالش‌های مطرح پیرامون موضوعِ انقلابی ‌بودن و اهمیت و ضرورت پرداختن به آن است مورد توجه قرار گرفته و دو رویکرد به انقلاب اسلامی و به تبع آن دو رویکرد درخصوص انقلابی بودن تبیین شده است. 
تقابل این دو انگاره درباره انقلاب و انقلابیگری، عموما در صحنه سیاسی و اجتماعی کشور بروز و ظهور داشته است و گاهی منشأ جدی‌ترین تقسیم بندی در فضای واقعی سیاسی کشور یعنی «جریان انقلابی» و «جریان غیر انقلابی» بوده است. این دو دیدگاه و پیامدهای حساس حاصله از هر کدام در صحنۀ سیاسی کشور و امت اسلامی، خاصه نقش تعیین کننده اتکا بر هر یک از این دو رویکرد در تحقق داعیه‌ بزرگ نظام جمهوری اسلامی یعنی حرکت بسوی تحقق تمدن اسلامی، اذهان دغدغه‌مند گفتمان انقلاب اسلامی را به اهمیت و ضرورت تبیین موضع اصیل و منطبق با حقیقت امر در خصوص انقلاب و انقلابی‌بودن رهنمون می‌سازد. 
در بخش دوم، بحث محوری کتاب یعنی چیستی انقلابی بودن مورد توجه قرار گرفته است. تعریف انقلاب، تعریف مفهوم انقلابی بودن، مختصات مفهوم انقلابی بودن، بینش، گرایش و کنش انقلابی و نهایتا امام خمینی(رحمةاللّه‏علیه‏)، نمونه‌ای برای انقلابی بودن سرفصلهای اصلی مباحث این بخش از کتاب است. به همین ترتیب چرایی انقلابی بودن و بحث از اهمیت و ضرورت انقلابی بودن در بخش سوم و چگونگی انقلابی بودن نیز در بخش چهارم مورد بررسی قرار گرفته است.

محصولات مشابه
  گفتمان معاصر 1

  گفتمان معاصر 1

  6,000 تومان
  گفتمان معاصر 3

  گفتمان معاصر 3

  6,000 تومان
  صبرا و شتیلا به روایتی مستند(جلد دوم)

  صبرا و شتیلا به روایتی مستند(جلد دوم)

  35,000 تومان
  حدیث پیمانه

  حدیث پیمانه

  10,200 تومان
  درد مشترک

  درد مشترک

  25,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي