ارسال رایگان برای تمامی کتابهای سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

ولایت فقیه (جلد اول)

برچسب :

کد کتاب :2301010
موضوع: پدیدآورنده: محمود زارعی
قیمت : 8,500 تومان


درباره کتاب:
عنوان:
ولایت فقیه/ جلد اول : دین و سیاست
پدیدآورنده: محمود زارعی
ناشر: انتشارات شهید کاظمی
شابک: 4-04-8857-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/ فروردین 1397
تعداد صفحات: 184 صفحه
شمارگان: 1000 نسخه
مبانی، پیشینه و ادله‌ی اثبات مباحث به هم پیوسته‌ی «ولایت الهیه»، «حکومت اسلامی» و «ولایت فقیه» در اقوال فقهای شیعه با تکیه‌ی بیشتر بر اقوال مراجع عظام و علمای اعلام معاصر.
جلد اول این مجموعه به موضوعاتی همچون دلایل لزوم تشکیل حکومت اسلامی از منظر عقل و قرآن و روایات، مفهوم سیاست، سیره پیامبران و ماهیت حکومتی قوانین اسلامی می‌پردازد و برخی از عناوین فصول این کتاب عبارتند از: انسان در اسلام، ضرورت تشکیل حکومت از منظر عقل و روایات، مفهوم سیاست در اسلام و غرب، ماهیت حکومتی قوانین اسلامی و... .
برشی از کتاب:
*سیاست به معنای حقیقی آن عبارت است از مدیریت و توجیه و تنظیم زندگی اجتماعی انسان‌ها در مسیر حیات معقول.
سیاست با نظر به این تعریف، همان پدیده مقدس است که اگر به طور صحیح انجام بگیرد، با ارزش‌ترین (یا حداقل) یکی از با ارزش‌ترین تکاپوهای انسانی است که در هدف بعثت پیامبران الهی منظور شده است و عالی‌ترین کار و تلاشی است که یک انسان دارای شرایط می‌تواند انجام بدهد؛ این همان عبادت با‌ارزش است که در اسلام به طور واجب کفایی مقرر گشته و درصورت انحصار، اشخاص برازنده و شایسته برای انجام وظیفه سیاست در یک یا چند انسان، برای آنان واجب عینی می‌باشد.
منابع اولیه اسلامی، این ضرورت و ارزش را برای سیاست به طوری اثبات کرده است که دیگر جایی برای کمترین تردید نمی‌ماند که سیاست از واجب‌ترین عبادات و وظایف انسان‌هایی است که دارای شرایطی هستند.
*اگر شما بتوانید مفهوم مذهب را در فرهنگ اسلامی ما درک و دریافت کنید، به روشنی خواهید دید که هیچ‌گونه تناقضی بین رهبری مذهبی و سیاسی نیست، بلکه همچنان که مبارزه سیاسی بخشی از وظایف و واجبات دینی و مذهبی است، رهبری و هدایت‌کردن مبارزات سیاسی گوشه‌ای از وظایف و مسئولیت‌های یک رهبر دینی است. کافی است شما به زندگی پیامبر اسلام(ص) و نیز زندگی امام علی(ع) نگاه کنید که هم یک رهبری مذهبی ماست و هم یک رهبر سیاسی. (صحیفه‌ی نور، ج4، ص167 و 168)
 

محصولات مشابه
  از ام الرصاص تا خان طومان

  از ام الرصاص تا خان طومان

  25,000 تومان
  مردم گله مندند

  مردم گله مندند

  30,000 تومان
  سی و هفت سال

  سی و هفت سال

  8,000 تومان
  زندگی به سبک جهادی

  زندگی به سبک جهادی

  20,000 تومان
  تا کوچه های آسمان

  تا کوچه های آسمان

  14,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي