20 درصد تخفیف برای همه کتاب های سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

یهود ستیزی

برچسب :

کد کتاب :2300681
موضوع: پدیدآورنده: علیرضا سلطانشاهی


قیمت : 15,000 تومان

معرفی اثر :
عنوان: یهود ستیزی/ واقعیت یا دستاویز سیاسی
پدیدآورنده: علیرضا سلطانشاهی
ناشر: انتشارات شهید کاظمی
شابک: 9-09-8857-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ:اول / پاییز 1396
تعداد صفحات: 316 صفحه
شمارگان: 1000 نسخه

معرفی کتاب:
یهودستیزی واقعیتی انکارناپذیر است و کم یا زیاد در هر جایی که یهودیان می‌زیسته‌اند این احساس ایجاد شده است، ولی اینکه منجر به اقدامی علیه آنها شده باشد یا نه، به نسبت زمان و محل وقوع فرق می‌کند و باید در محل خود به آن توجه کرد. اما نکته مورد توجه در این تحقیق ریشه‌یابی یهودستیزی است و اینکه ریشه در اعتقاد، رفتار و اهداف سیاسی و اقتصادی آنها دارد. شاید به همین دلیل است که یهودیان و دستگاه‌های علمی و تبلیغاتی آنها بیشتر به وجود یهودستیزی با هدف ترویج مظلوم‌نمایی توجه دارند تا پرداختن به ریشه‌های آن.
این کتاب دارای یک دیباچه و شش بخش است که عمده پیرامون مسئله یهود ستیزی بحث مطرح می‌شود تا پیرامون این توهم سیاسی پدید آمده از اروپا و نشر یافته در سایر دنیا سخن بگوید.
برشی از کتاب:
جمعیت فراوان یهودیان زرمدار روسیه تزاری، بستر مناسبی برای فعالیت‌های اقتصادی و سوداگری‌های معمول در جامعه یهودی فراهم کرده بودند؛ البته که به لحاظ فقر اقتصادی و نابسامانی موجود، رضایت یهودیان را برآورده نمی‎کرد. ضمن آنکه فزون‌خواهی یهودیان نیز نهایتاً منجر به محدودیت برای یهودیان می‌شد. در خلال چنین اوضاعی در سال 1881 الکساندر دوم، طی یک سوء قصد کشته می‌شود و از میان تمام متهمین، انگشت نشانه به سوی یهودیان اشاره می‌کند. با این حادثه فصل جدیدی از یهود ستیزی در جامعه روسیه آغاز می‌شود که به پوگروم معروف می‌گردد.
...در پی این وقایع آمارهای ضد و نقیضی از تعداد کشته‌شدگان یهودی مطرح می‌شود و متعاقب آن سیاست‌های محدودکننده‌ای علیه آن اتخاذ می‌گردد... تاکنون با تمام تفاصیل مذکور که در منابع تاریخی یافت می‌شود، هرگز به این سوال جواب داده نشدکه بر چه اساسی و چه مدرکی یهودیان عامل قتل الکساندر دوم بوده‌اند؟ و آیا اصلاً پوگروم‌ها آن حد و اندازه‌ای که تبلیغ کرده‌اند، کشته یهودی در برداشته است یا خیر؟

محصولات مشابه
  رد سرخ جامانده روی فنجان

  رد سرخ جامانده روی فنجان

  7,000 تومان
  چندقدم تا نجف

  چندقدم تا نجف

  40,000 تومان
  تا کوچه های آسمان

  تا کوچه های آسمان

  14,000 تومان
  چشم روشنی

  چشم روشنی

  15,000 تومان
  واجب تمدن ساز

  واجب تمدن ساز

  3,500 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي