تخفیف 20 درصد برای تمامی کتب

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

مبانی و تاریخ سیاه آل خلیفه

موضوع: ترجمه و تدوین: علیرضا بیگی
کد کتاب :2300661
قیمت : 5,000 تومان

درباره کتاب:
عنوان: مبانی و تاریخ سیاه آل خلیفه
ترجمه و تدوین:
علیرضا بیگی
ناشر: انتشارات شهید کاظمی
شابک: 2-7-96141-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/ 1395
تعداد صفحات: 104 صفحه
شمارگان: 1000 نسخه

در مورد چگونگی تسلط آل خلیفه بر مجمع الجزایر بحرین که تا کمتر از نیم قرن گذشته پاره تن جمهوری اسلامی ایران بوده و با جدایی از ایران اسلامی داغی بر دل ملت جمهوری اسلامی ایران نهاد، اطلاعات دقیقی نزد پژوهشگران وجود ندارد و پرسش‌هایی مبهم همواره آنان را با چالش مواجهه می‌سازد؛ ابهامات و سؤالاتی همچون اینکه؛ هویت واقعی آل خلیفه چیست؟ خاستگاه این خاندان کجاست؟ این گروه با چه تفکر و عقیده‌ای قدم در خاک بحرین گذاشتند؟ چرا با وجود جزایر و مناطق دیگری همچون حجاز، کویت، قطر و عمانات، آل خلیفه بحرین را برای اقامت و تشکیل حکومت برگزید؟ چه توافقاتی میان آل خلیفه و استعمار انگلیستان صورت پذیرفت که موجب شده تا آل خلیفه همواره درصدد تحقق خواسته‌های انگلستان برآید؟
عده‌ای آل سعود را عامل اصلی تسلط آل خلیفه بر بحرین می‌دانند، عده‌ای دیگر نیز شیوخ کشورهای کویت، قطر و عمان را مسبب اصلی این اتفاق می‌دانند و پاره‌ای دیگر از پژوهشگران نیز استعمار پیر انگلستان را که در اوایل قرن هیجدهم حضور فعالی در منطقه غرب آسیا و منطقه خلیج فارس داشت را عامل اصلی جدایی مجمع الجزایر بحرین از ایران و سیطره یافتن خاندان آل خلیفه بر آن می‌دانند. از صدر اسلام تا قبل از تسلط آل خلیفه بر بحرین، این مجمع الجزایر همواره به عنوان پایگاه مسلمانان و شیعیان امیرالمؤمنین علی(ع) به شمار می‌رفته است، به گونه‌ای که هرگاه شیعیان در مضیقه و تنگنا قرار می‌گرفتند، یکی از مناطقی که به آنجا مهاجرت می‌کردند بحرین بوده است؛ اما زمانی که آل خلیفه بر بحرین مسلط شد و این اقدام خود را «فتح بحرین» نامید، وضعیت شیعیان بحرین تغییر یافت. در حقیقت این نام‌گذاری اوج نگاه تحقیرآمیز و بغض آلود آل خلیفه نسبت به شیعیان بحرین را نشان می‌دهد. سراسر سال‌های حکومت آل خلیفه بر بحرین با بدرفتاری و رفتارهای خشونت آمیز نسبت به شیعیان سپری شد. این نوع رفتار آل خلیفه با مردم بومی بحرین که به اصطلاح «بحرانی» نامیده شده و اصل و نصب ایرانی دارند، موجب گردید تا این سؤال در ذهن پژوهشگران به وجود آید که حقیقت، خاستگاه، عقیده و مبانی آل خلیفه چیست که به این خاندان اجازه می‌دهد تا با مردم حقیقی و اصیل بحرین چنین رفتاری داشته باشد.
آل خلیفه همواره تلاش داشته است تا به شیوه‌های گوناگون ازجمله: برگزاری جشن‌های ملی، همایش، فعالیت‌های رسانه‌ای و غیره، خاستگاه حقیقی خود را پنهان ساخته و هویت جعلی خود را بر جهانیان عرضه دارد. این خاندان تلاش داشته است تا با تحریم‌های رسانه‌ای و تحریف تاریخ، همچنان سایه ابهام را بر فراز سؤالات مذکور نگه دارد. کتاب پیش رو تلاش داشته تا به صورت بسیار موجز و مفید در برابر جعل تاریخ و فرهنگ کشور بحرین توسط آل خلیفه، مقاومت ورزیده و به افشای جنایات تاریخی این رژیم با کمک عربستان سعودی و انگلستان علیه ملت بحرین بپردازد.
در این کتاب به صورت مستدل به بیان احتمالات چگونگی تسلط آل خلیفه بر بحرین پرداخته شده و درنهایت با بیان ادله و شواهد تاریخی احتمالی که به حقیقت نزدیک‌تر بوده را بیان می‌دارد. در این کتاب بیان شده که آل خلیفه با هدف یافتن مأمن و مسکن به مناطق مختلف حاشیه خلیج فارس مهاجرت می‌کرده است؛ اما به دلیل اینکه همواره مشکلات و گرفتاری‌هایی در آن مناطق به وجود می‌آورده، از آن منطقه اخراج می‌گردید. این خاندان درنهایت با نقشه استعمار انگلستان و با کمک قبایل مناطق حاشیه خلیج فارس به بحرین منتقل می‌شود و با خون و خونریزی‌هایی که ایجاد می‌کند، تلاش می‌دارد تا سلطه خود را در آن منطقه مستحکم سازد.
برشی از کتاب:
امروزه آنچه در منطقه خلیج فارس در طول چند سال گذشته توجه همگان را به خود جلب کرده رفتار دشمنانه و غیر انسانی است که این قوم در قبال دیگر ملت‌ها، قومیت‌ها و حتی عشیره‌های منطقه (خلیج فارس) اتخاذ کرده‌اند. این نوع از رفتار که در نوع خود نادر است، دارای پس‌زمینه‌های قتل، سرقت، تجاوز بر اموال و نفوس، کبر و خودپرستی و سلطه بر دیگران است. عجیب‌تر از همه افتخاری است که این قبیله عقب مانده و بدوی بر اجدادشان دارند و آنان را بزرگ می‌شمارند. در حالی که اجداد آنان سابقه‌ای جز وحشیگری، بد آوازگی و طرد و اخراج شدن از منطقه‌ای به منطقه‌ای دیگر نداشته‌اند.

 

محصولات مشابه
  دست ابلیس

  دست ابلیس

  5,800 تومان
  مسجد هسته مقاومت

  مسجد هسته مقاومت

  17,000 تومان
  مطیع

  مطیع

  5,000 تومان
  سبویی که نشکست

  سبویی که نشکست

  12,000 تومان
  درآمدی بر علم دینی

  درآمدی بر علم دینی

  10,000 تومان

برچسب :

نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي