مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب

حاج عمران

پدیدآورنده: سیدولی هاشمی

قیمت : 40,000 تومان
افزودن به سبد خرید

درباره کتاب:
عنوان: حاج عمران/ خاطرات اولین فرمانده لشکر 25 کربلا سردار حاج عبدالعلی عمرانی
مصاحبه و نگارش: سید ولی هاشمی
انتشارات: نشر سوره مهر
شابک: 3-0608-03-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: گالینگور
تعداد صفحات: 933 صفحه
نوبت چاپ: اول/ 1396
شمارگان: 2500 نسخه

کتاب «حاج عمران» به مدت شش سال حاصل تلاش، جمع آوری، مصاحبه و تدوین حجه الاسلام  سید ولی هاشمی با موضوع جنگ ایران و عراق از سوی انتشارات سوره مهر(وابسته به حوزه هنری) و همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان مازندران در 933صفحه و مصور  چاپ شده است.

سردار سرتیپ پاسدا ر حاج عبدالعلی عمرانی موسس لشکر 25کربلا است که توانست تیپ ویژه کربلا را به لشکر 25کربلا ارتقاء دهد. وی از اولین دانش آموختگان دانشکده امام علی علیه السلام است.
سید ولی هاشمی، نویسنده کتاب «حاج عمران» اظهار کرد:این اثر مبتنی بر مستندات کافی که کاملا منطبق بر واقعیت های دفاع مقدس است به زیور طبع آراسته شد،لذا می تواند زمینه بهره مندی محققین را در مسیر تحقیقات فراهم کند.

وی در ادامه گفت: راوی این اثر که خود مستقیم در متن جنگ بوده در مناطق مختلف جبهه با چند نام توسط رزمندگان لشکر شناخته می شده است، که حاج عبدل، حاج عبدالله، حاج عبدالعلی عمرانی، حاج عبدالله و حاج عمران از آن جمله است. از آن جا که ایشان در بی سیم ها به عمران و بعد از برگشتن از سفر بیت الله الحرام به «حاج عمران» معروف شد لذا نام این اثر «حاج عمران» انتخاب شد.

هاشمی افزود:انتخاب نام «حاج عمران» برای رزمندگانی که همراه و همگام راوی در دوران دفاع مقدس بودند یقینا یاد و خاطرات آن زمان را در اذهان تداعی کرده و آیندگان هم با خوانش این اثر، به علت آن خواهند رسید.


 

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

برچسب ها:

    محصولات مرتبط