تخفیف 20 درصد برای تمامی کتب

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

آیین اعتدال

موضوع: پدیدآورنده: حیدر حب الله
کد کتاب :23005571
قیمت : 7,500 تومان

درباره کتاب:
عنوان:آیین اعتدال / پیامی برای آَشتی با مذاهب
پدیدآورنده: حیدر حب الله

ناشر : نشر شهید کاظمی
شابک:1-87-8200-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/ 1396
تعداد صفحات: 152 صفحه
شمارگان: 2000 نسخه

معرفی کتاب:
ترجمۀ کتاب شیخ حیدر حب الله با نام «رسالة سلام مذهبی» که در سال 2015 در بیروت منتشر شد. در این کتاب نویسنده به دلیل نگرانی از وضعیت اسفناک جهان اسلام در نتیجۀ اختلاف‌های مذهبی به دنبال ارائه راه حلی برای برون رفت از وضعیت موجود است. راه حلی که با معیار قرار دادن عقلانیت و انصاف ارائه می­شود و سعی در تعدیل و اصلاح خطاهای همۀ طرف­های درگیر در این جنگ خانمان‌سوز و منجلاب فروکاهنده دارد.
با این هدف، نویسنده به گونه‌ای خلاصه و گذرا به مهم‌ترین گزاره‌­های اعتقادی شیعه اشاره می­کند و با معرفی این گزاره‌­ها می‌خواهد به این واقعیت توجه دهد که در بسیاری از موارد عقاید شیعه تفاوت چندانی با عقاید اهل سنت ندارد و بدون وارد شدن به بحث‌های مفصل علمی و نفی و اثبات‌های همیشگی، به دنبال ارائه راه حلی برای برداشتن موانع روانی و ارائه اصول، راهکارها و ابزارهایی است که برای مدیریت اختلاف‌ها مثمر ثمر می‌باشد.
در پایان، همان‌گونه که در یادداشت مترجم آمده است: «به حتم، طرحی که در این کتاب درانداخته می­شود، مخالفانی دارد. مخالفان صفر یا صد اندیش، فرصت تأمل و اندیشه را از خود باز می­ستانند، اما مخالفان صفر تا صد اندیش می­‌توانند با مطالعۀ این کتاب، نکات در خور توجهی را در زمینۀ تعامل و همزیستی مسالمت‌آمیز میان پیروان مذاهب اسلامی دریابند».
برشی از کتاب:
آن چه ما را به خود مشغول داشته این است که با بدرود زندگی گفتن پیامبر اکرم عقب‌گردی در جامعة اسلامی ایجاد شد و حرکت به سوی همدلی و همراهی سیر نزولی به خود گرفت تا جایی که یکپارچگی مسلمانان چندپاره شد و فرقه‌ها، مذهب‌ها و جریان‌هایی را پدید آورد که همدیگر را به مسلخ کشیده و دست خود را به خون یکدیگر آغشته کردند و می‌کنند.
ما نمی‌خواهیم مسئولیت اختلاف را بر عهدة شخصی خاص بگذاریم، بلکه هدف آن است که راه حلی برای خروج از این وضعیت بیابیم، چرا که اختلاف در برداشت ... بسیار طبیعی است و مختص اسلام نیست، بلکه در تمام ادیان این تفاوت برداشت‌ها وجود داشته است.

محصولات مشابه
  سیزده ساله ها

  سیزده ساله ها

  15,000 تومان
  رد سرخ جامانده روی فنجان

  رد سرخ جامانده روی فنجان

  7,000 تومان
  نجوای رود

  نجوای رود

  7,500 تومان
  گلستان تربیت

  گلستان تربیت

  12,000 تومان
  حلب خان طومان پلاک 25

  حلب خان طومان پلاک 25

  18,000 تومان

برچسب :

نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي