تخفیف 20 درصد برای تمامی کتب

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

سالهای بی قرار

موضوع: پدیدآورنده: محسن کاظمی
کد کتاب :2300456
قیمت : 29,900 تومان

درباره کتاب:
عنوان: سالهای بی قرار / خاطرات جواد منصوری
پدیدآورنده : محسن کاظمی

ناشر : انتشارات سوره مهر
شابک: 8-397-175-600-978
قطع : رقعی
نوع جلد : گالینگور
نوبت چاپ : دوم/ 1395
تعداد صفحات : 760 صفحه
شمارگان : 2500 نسخه

کتاب «سال‌های بی قرار»؛ خاطرات جواد منصوری، از مبارزان فعال در جریان انقلاب اسلامی است که تحقیق و تدوین آن را محسن کاظمی انجام داده است.
جواد منصوری در میان چهره‌های انقلابی چهره شناخته شده ای است. وی در گذشته مسئولیت‌هایی نظیر «معاون کنسولی حقوقی وزارت خارجه»، «معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی»، «رئیس مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه»، «تصدی‌گری سفارتخانه‌هایی همچون پاکستان و چین» و «فرماندهی سپاه پاسداران» در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی را برعهده داشته است.

البته خاطرات جواد منصوری پیش از این و در سال 76 از سوی محسن کاظمی تالیف و منتشر شده بود که مبنای تالیف و انتشار آن هم خاطرات منصوری از دوران مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی بود که در دوران حضور وی در سفارت ایران در پاکستان تالیف شده بود. این اثر در زمان انتشار و سال‌های بعد از آن بازتاب‌های گوناگونی در محافل مختلف و بین مخاطبان داشت و برخی سئوال‌ها را هم مطرح می‌کرد که شاید برای پاسخ گویی به آن سئوال‌ها بوده که کاظمی دوباره به سراغ خاطرات جواد منصوری رفته است. به ویژه اینکه در آن کتاب منصوری در لابه‌لای حرف‌های خود و تنها به صورت اشاره از مبارزان غیر‌مسلمان هم یاد کرده بود اما از توضیح درباره آن پرهیز شده بود و طبعاً همین موضوع منجر به این مساله شد که کتاب مورد تالیف دوباره قرار بگیرد.

کتاب «سال‌های بی قرار» در 10 فصل با عنوان «پنجاه و 5 نفر»، «پشت پنجره»، «تلاشی تازه»، «دویدن بی امان»، «زخم‌های گرم»، «پشت دیوارهای بلند»، «قصر مجاهدین»، «تبعید»، «بی‌قراری‌ها»، «ای آزادی» تدوین و منتشر شده است. فصل نخست با عنوان پنجاه و 5 نفر به موضوع دستگیری منصوری به دلیل عضویت در حزب ملل اسلامی و چگونگی فعالیت این حزب می‌پردازد. در فصل دوم هم به موضوع نوجوانی و کودکی منصوری و آشنایی وی با قیام 15 خرداد اشاره دارد.

همچنین سومین فصل از این کتاب به طور مشخص به بررسی زندگی مرحوم شالچیلار و آشنایی منصوری با حزب‌الله پرداخته است. در فصل چهارم هم فعالیت‌های سیاسی فرهنگی از جمله آشنایی با آیت‌الله خامنه‌ای، علی شریعتی و چگونگی سفر به شهرهای مختلف گنجانده شده است. دستگیری منصوری برای دومین بار و زندانی‌شدن در زندان قزل‌قلعه و اوین و به تبع آن گزارش وی از فعالیت گروه‌های سیاسی در زندان‌های دوران پهلوی هم موضوع پنجمین و ششمین فصل کتاب است. این دو فصل در ادامه با بررسی وضعیت سازمان مجاهدین خلق در زندان‌های پهلوی در فصل هفتم تکمیل می‌شود. منصوری خاطراتش از دوران تبعید را هم در فصل هشتم از کتاب مرور کرده است و در فصل نهم به مرور حوادث سال پایانی حکومت پهلوی اشاره کرده است. در فصل دهم نیز برخی حوادث و رویدادهای منتهی به روزهای پایانی حکومت ستمشاهی مورد توجه قرار گرفته است.

بخش‌های چهارگانه «منابع و مآخذ تحقیق»، «اسناد و نشان‌ها»، «عکس‌ها»، «فهرست اعلام» پایان بخش کتاب است که در بخش منابع و مآخذ تحقیق، 283 منبع معرفی شده و در بخش اسناد و نشان هم 86 سند و 20 نشان ضمیمه کتاب شده است. همچنین در عکس‌ها، 185 قطعه عکس مربوط به راوی اثر و موضوع کتاب ضمیمه اثر شده است.


 

محصولات مشابه
  گردان گم شده

  گردان گم شده

  5,000 تومان
  پاوه سرخ

  پاوه سرخ

  1,000 تومان
  عصرهای کریسکان

  عصرهای کریسکان

  13,000 تومان
  حاج عمران

  حاج عمران

  40,000 تومان
  آنک آن یتیم نظر کرده

  آنک آن یتیم نظر کرده

  27,900 تومان

برچسب :

نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي