تخفیف 20 درصد برای همه کتب

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

سالهای بنفش

برچسب :

کد کتاب :2300439
موضوع: پدیدآورنده: ابراهیم حسن بیگی

قیمت : 15,500 تومان

درباره کتاب:
عنوان: سالهای بنفش
پدیدآورنده:ابراهیم حسن بیگی
ناشر: انتشارات کتابستان معرفت
شابک: 9-05-9416-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/ 1393
تعداد صفحات: 296 صفحه
شمارگان: 1200 نسخه

رمان «سال‌های بنفش» را باید رمان ریشه‌های انقلاب اسلامی نامید. چرا که نویسنده بُعد زمانی سال‌های 1342 تا 19 دی ماه 1356 را مد نظر داشته است. می‌دانیم که جرقه انقلاب در خرداد 42 زده شد. پانزده سال طول کشید تا جرقه‌های آن شعله‌ور شود. این دوره از تاریخ انقلاب در کمتر رمانی نشان داده شده است. چرا که این دوره دوره‌ای است که به ظاهر جامعه آرام بود و تظاهرات خیابانی و اعتراضات عمومی شکل نگرفته بود اما روحانیت و جوانان انقلابی مبارزات خود را ادامه می‌دادند. رژیم شاه برای سرکوب این مبارزات قویترین سازمان اطلاعاتی و امنیتی را در اختیار داشت. سازمانی مخوف و مخفی به نام ساواک.
نام ساواک در آن سال‌های بنفش لرزه بر اندام مردم می‌انداخت. اما مبارزان جوان و پیروان امام خمینی در قالب گروه های مخفی و زیرزمینی دست از مبازره نکشیدند. لاجرم دستگیری و شکنجه و زندان و مرگ را به جان خریدند تا شاه بداند که مبارزه ادامه دارد و رهبر انقلاب تنها نیست. شاه و حامیان رژیمش هرگز فکر نمی‌کردند که این اندک مبارزان سختکوش که اغلب دستگیر و شکنجه و به شهادت می‌رسیدند، بتوانند در کمتر از پانزده سال پس از آن جرقه قیام در سال 42 دودمانش را به باد دهند و انقلاب عظیمی را به وجود آورند.
رمان «سال‌های بنفش» دقیقاً به این دوران می‌پردازد. دورانی که جوانان ما امروز چیز چندانی در باره آن نشنیده و ندیده‌اند. شاید باشند کسانی که حتی نام ساواک را هم نشنیده باشند.
رمان با ورود یک روحانی تبعیدی به روستایی در ترکمن‌صحرا آغاز می‌شود. همان روستایی که اتفاقاً زادگاه نویسنده هم هست. شخصیت اصلی رمان که نوجوانی ساکن این روستاست، تحت تاثیر و تعالیم «سید رسول» (روحانی تبعیدی) قرار گرفته و با حقایق انقلاب آشنا می‌شود. سال‌های بعد او که دانشجویی در تهران است، مبارزات سیاسی خود را ادامه می‌دهد. نویسنده با پرداخت این شخصیت ما را در جریان شکل‌گیری و چگونگی مبارزات انقلاب اسلامی قرار می‌دهد. نویسنده موفق می‌شود با خلق صحنه‌هایی نفس‌گیر از زندان و شکنجه چهره مخوف ساواک و رژیم شاه را به تصویر بکشد. صحنه‌هایی که هر کدام از آنها می‌تواند دستمایه خلق یک فیلم سینمایی بزرگ باشد.
رمان «سال‌های بنفش» با اینکه رمانی سیاسی است اما باید آن را رمان زندگی هم نامید. چرا که در کنار طرح مسائل سیاسی، عشق و زندگی هم حضور دارند و نویسنده با خلاقیتی قابل ستایش، نبض زندگی و عشق را به دست می‌گیرد و با گنجاندن عشق و عاطفه رمان را برای همه اقشار جامعه خواندنی‌تر می‌کند.

محصولات مشابه
  زایو

  زایو

  29,000 تومان
  رویای نیمه شب

  رویای نیمه شب

  28,000 تومان
  هفت جن

  هفت جن

  17,500 تومان
  تکفیری

  تکفیری

  10,000 تومان
  غریب قریب

  غریب قریب

  32,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي