20 درصد تخفیف برای همه کتاب های سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

ردپای نور 1

برچسب :

کد کتاب :2300438
موضوع: پدیدآورنده: سیدعبدالرضا هاشمی ارسنجانی


قیمت : 16,000 تومان

درباره کتاب:
عنوان: ردپای نور 1/ سیری در سیره تربیتی استادعلی صفائی(عین.صاد)
پدیدآورنده: سیدعبدالرضا هاشمی ارسنجانی
ناشر: انتشارات شهید کاظمی
شابک: 3-41-8200-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: سوم/ 1396
تعداد صفحات: 312 صفحه
شمارگان: 2000 نسخه


هدف از جمع‌آوری این مجموعه، صرفاً ارائه‌ی نمونه‌های عملی و بیرون آوردن مطالب غامض تربیتی و سوق دادن آن به سمتی قابل فهم و عملیاتی بوده که محدودیت نمونه‌ها موجب نگردیده که از اصل هدف چشم‌پوشی شود.
باشد که این مجموعه، سرآغاز یک حرکت نو در زمینه‌ی تربیت دینی ریشه‌دار در وحی و متن دین باشد و راه را برای کسانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، هموار کند.
استاد علی صفایی، تربیت و سازندگی را مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مسئولیت انسان بر می‌شمارند و در مهم‌ترین اثر تربیتی خود به نام «مسئولیت و سازندگی» می‌گویند: «مسأله‌ی تربیت و سازندگی بزرگ‌ترین مسئولیت ما در این قرن وحشی است.
این اولین مسأله است، زیرا هر بقّالی، بنّایی، نجّاری، طبیبی و مهندسی باید قبلاً تربیت شود و نه تنها تربیت که مربی دیگران هم باشد.»
گاهی آدمی به خاطر چند ساعت گرسنگی از هدف دست شسته و یا به خاطر یک ذلت در برخورد، از عزت همیشه فاصله گرفته است.
آدمی تا در بحران است و از داخل نگاه می‌کند، خیال می‌کند که راهی نیست و امکانی نیست. ولی آنجا که پس از نجات و یا از بالا به مسأله نگاه می‌کند، می‌بیند با دو ساعت تحمل، دو روز گرسنگی، به فرصت‌های مطلوب راه می‌یافت و رنج و محرومیت به پایان می‌رسید. آدمی با شتاب، با توقع زیاد، با تحمل ناچیز، ظرفیتش و در نتیجه، ظرافتش را از دست می‌دهد و چه بسا از راه‌های موجود غافل می‌شود و در بن‌بست می‌ماند.
استاد صفایی با این رویکرد، عمر گرانمایه خود را صرف تربیت و مهره‌سازی نمودند و در نیل به این هدف والا علاوه بر فعالیت‌های گسترده خود، آثار بسیار گران‌بهایی را به رشته تحریر درآورده‌اند تا راه را بر تمامی آن‌ها که به ضرورت این مهم رسیده‌اند، هموار سازند. از آن جا که فهم آثار تربیتی ایشان بدون ارائه‌ی نمونه‌ها و راهکارها، دیرهضم و دشوار است، نویسنده جهت تسهیل این امر، با نمونه‌نگاری در نظام و سیره تربیتی ایشان، به پاسخگویی عملی و هرچه روشن‌تر شدن نکاتی که استاد در آثار خود به آن‌ها پرداخته‌اند، پرداخته است.
برشی از کتاب:
او که هرگز با چنین شخصیت‌هایی، آن هم در خانه‌ی یک عالم مواجه نشده بود، پرسید: حاج آقا! این آدم‌ها دور و بر شما چه‌کار می‌کنند؟ چرا این‌جور آدم‌ها را اطراف خودتان جمع کردید تا شخصیت‌تان خیلی جاها زیر سؤال برود؟
شیخ لبخندی زد و پاسخ داد: مگر غیر از این است که رسول مکرم اسلام(ص) از دل همین آدم‌ها، سلمان‌ها و ابوذرها را بیرون می‌کشیدند و تربیت می‌کردند؟ و مگر غیر از این است که رسالت اصلی ما هم تربیت همین آدم‌هاست؟ تو غیر از این فکر می‌کنی؟!
با لحن ظنزآمیزی گفت: خودتان دارید می‌گویید سلمان و ابوذر! یعنی از این‌ها سلمان و ابوذری هم در می‌آید؟!
شیخ ابروهایش را گره کرد و گفت: اگر یک پزشک بالای مطبش بزند ورود افراد مریض ممنوع، خودش مریض است و نیاز به مداوا دارد. تو که از من توقع نداری یک چنین جمله‌ای را قاب بگیرم و بزنم بالای در خانه‌ام... .

 

محصولات مشابه
  ردپای خداشناسی در کتابهای شیمی دبیرستان

  ردپای خداشناسی در کتابهای شیمی دبیرستان

  8,000 تومان
  آیه های پرواز

  آیه های پرواز

  5,000 تومان
  شهید عزیز

  شهید عزیز

  18,000 تومان
  حوزه باید انقلابی بماند

  حوزه باید انقلابی بماند

  6,000 تومان
  سیزده ساله ها

  سیزده ساله ها

  20,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي