مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب

سفر سرخ

پدیدآورنده: نصرت الله محمود زاده

قیمت : 30,000 تومان
افزودن به سبد خرید

درباره کتاب:
عنوان: سفر سرخ
پدیدآورنده: نصرت الله محمود زاده
ناشر: انتشارات شهید کاظمی
شابک: 1-58-8200-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: بیست و پنجم/ 1396
تعداد صفحات: 320 صفحه
شمارگان: 2500 نسخه


در دل رویدادهای مهم تاریخ هر جامعه، نقش انسان‌هایی برجسته می‌شود که سرنوشت‌ساز بودند. شناخت این افراد بستری است برای ورود به نقاط عطف تاریخ آن جامعه.
آشنایی با شهید حسین علم‌الهدی در جبهه سوسنگرد و هویزه، در اوایل حمله عراق به ایران فرصتی فراهم می‌کند تا که ژرف‌نگری این جوان را کنجکاوانه دنبال کنیم.
مقاومت او در برابر تانک‌های سرمست عراقی در دشت هویزه نقطه عطف این آشنایی است. این جوان برگ زرینی از تاریخ این دیار است. هر کتاب دارای روحی است که ورای کلمات و جملاتش نهفته است.
برقراری ارتباطی صمیمانه با شخصیت اول این کتاب؛ یعنی دسترسی به روح حقیقی این شهید که امیدواریم شما نیز از آن بهره مند گردید.
برشی از کتاب:
حسین گاه این بیابان را در فردایی پرآشوب تصور می‌کرد و خود را در قلب میدانی می‌دید که رگبارش امان دشمن را بریده است.
گاه خود را در محاصره انبوهی از تانک‌های دشمن تصور می‌کرد که هیچ راه گریزی برایش متصور نیست. شاید به همین دلیل بود که در نظرش غم و شادی در هم آمیخته بودند و او را به وجد می‌آوردند.
اولین‌بار بود که جنگ را با تمام معنایش در ذهن مرور می‌کرد.
«خداوند هرگونه جنگ را به جز جهاد علیه کفار ممنوع ساخته است. تنها جنگی مشروع است که هدف نهایی آن جهاد باشد. فردا چه خواهد شد؟ آیا افکار شوم صدام مسلمین عراق را در صف قار کفار داده است؟» با صدای مهیب توپ‌خانه به خود آمد. یاد شمشیر ذوالفقار امام علی(ع) افتاد که چگونه ناکثین را از دم تیغ می‌گذراند.
آن چه از دوران سکوت امام علی(ع) خوانده بود، در نظرش مجسم شد و تفسیر هرچه که چند دقیقه قبل مرور کرده بود، در نظرش تغییر کرد و
رفته رفته به آرامش رسید... .

 

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.