مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب

حوزه باید انقلابی بماند

پدیدآورنده: محمدرضا فلاح شیروانی

6,000 تومان
قیمت : 5,400 تومان
افزودن به سبد خرید
10%تخفیف

درباره کتاب:
عنوان: حوزه باید انقلابی بماند/ متن و تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم اسفند 94
پدیدآورنده: محمدرضا فلاح شیروانی
ناشر: انتشارات شهید کاظمی
شابک: 0-39-8200-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/ 1395
تعداد صفحات: 96 صفحه
شمارگان: 2000 نسخه


حالا حوزه قم را بخواهند از انقلاب تهی کنند، این چیز کوچکی است؟ انگیزه‌هایی وجود دارد برای این کار، حرف من این است. بنده عرض می‌کنم اگر بخواهیم نظام اسلامی - همین نظامی که الان تشکیلاتی دارد، قوای سه گانه‌ای دارد، نیروهای مسلحی دارد، دستگاه‌ها و سازمان‌های گوناگونی دارد- انقلابی بماند، اسلامی بماند، حوزه قم باید انقلابی بماند، اگر حوزه قم انقلابی نماند، حوزه‌های علمیه اگر انقلابی نماندند، نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد گرفت. (مقام معظم رهبری مدظله‌العالی)
در انتهای سال 94 خبر یک دیدار عمومی تأملات و تحلیل‌هایی را در فضای عمومی حوزه‌های علمیه و قدری هم فضاهای نخبگانی جامعه برانگیخت؛ خبر این بود که مقام معظم رهبری مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم را به حضور پذیرفته‌اند و سخنان مهمی را با ایشان در میان گذاشته‌اند.
آنچه از این سخنرانی منعکس می‌شد، این بود که مقام معظم رهبری مخاطبین را متوجه مخاطره \"انقلاب‌زدایی از حوزه\" کرده‌اند.
این کتاب شامل متن و تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در اسفند 94 به ضمیمه سخنرانی مهم ایشان در سال 79 در حوزه علمیه قم می‌باشد.
برشی از کتاب:
امروز و به برکت انقلاب اسلامی مسائل متعددی فقاهت ارجمند شیعه را به چالش کشیده و زمینه‌های یک جهش بزرگ تاریخی را برای آن فراهم نموده است. یکی از مسائلی که فقاهت امروز را به چالش می‌کشد فهم دقیق مسائل و مشکلات است.
هر دانشی با مسائل نو به شکوفایی می‌رسد و حوزه امروز با مسائلی مواجه است که فهمیدن آنها خود نیازمند قامتی رشید است.
حوزه‌ها و روحانیت باید نبض تفکر و نیاز آینده جامعه را همیشه در دست خود داشته باشند و همواره چند قدم جلوتر از حوادث، مهیای عکس‌العمل مناسب باشند.
 

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

محصولات مرتبط