مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب

عمو حسین

پدیدآورنده: عباس رئیسی بیدگلی

قیمت : 40,000 تومان
افزودن به سبد خرید

درباره کتاب:
عنوان: عمو حسین/ نیم نگاهی به زندگی و اوج بندگی پدر مهربان رزمنده ها؛ شهید بزرگوار، حسین علی فخری
پدیدآورنده: عباس رئیسی بیدگلی
ناشر: انتشارات شهید کاظمی
شابک: 7-2-96141-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: اول/ 1395
تعداد صفحات: 343 صفحه
شمارگان: 2000 نسخه

حسین‌علی فخری، بنّایی ماهر بود و با درآمدی که از این کار داشت، پدریِ نُه فرزند را تجربه می‌کرد. دشمن بعثی که به میهن اسلامی حمله کرد، حسین‌علی از شغل بنّایی و از خانه و کاشانه دست شست، فرزندان را به همسر فداکارش سپرد و وارد جبهه‌های حق علیه باطل شد. او که در خانه پدری نمونه و زحمتکش بود، در جبهه نیز با رشادت و شجاعت تمام، پدر صدها رزمنده‌ی جوان شد و بیش از پنج سال، مسئول تدارکات گردان‌های امام محمدباقر(ع) و حضرت امیرالمؤمنین(ع) بود. دستان توانمند و قدرت مدیریت او در تدارکات، زبانزد همگان بود و در سخت‌ترین شرایط نیز رزمندگان را تنها نمی‌گذاشت. سرانجام نیز در حین خدمت به رزمندگان اسلام بود که به شهادت رسید.
برشی از کتاب:
غروب شبِ عملیات خیبر، هوا تاریک و روشن بود. دیدم کاسه‌ای در دستش است. گفتم: «عمو حسین‌علی! این چیه؟» گفت: «این یک مشت حنا است، توی این ظرف درست کرده‌ام، نذر کرده‌ام که به کف دست بچه‌ها بمالم. اول به این نیت که خودم شهید بشم. اگر هم شهید نشدم، حداقل رنگ این حنا کف دست بچه‌ها، یک نشانه و علامتی باشد برای این‌که این بچه‌ها که شهید شدند، من رو شفاعت کنند.»
عمو حسین‌علی خیلی مهربان بود. من سنی نداشتم. اکثر بچه‌های رزمنده کم‌سن بودند. من خیلی دوستش داشتم و حس می‌کردم من را بیشتر از دیگران دوست دارد. البته همه همین احساس را داشتند که عمو حسین‌علی او را بیشتر از دیگران دوست دارد!
حاج حسین خرازی هر وقت به گردان سرکشی می‌کرد، خودم دیدم که می‌گفت: «آقای فخری زبان‌زد لشکر است.»
حاج آقا فخری در کارش به دو چیز اهمیت می‌داد: یکی به پشتیبانی آب و غذای بچه‌ها، و دیگری به روحیه‌ی آن‌ها.

 

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.