ارسال رایگان برای تمامی کتابهای سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

بانوی تراز

برچسب :

کد کتاب :2300151
موضوع: پدیدآورنده: سعید صلح میرزایی
قیمت : 33,000 تومان


درباره کتاب
عنوان:بانوی تراز/ درگفتمان امام خمینی (قدس سره) و امام خامنه ای(مدظله العالی)
پدیدآورنده: سعید صلح میرزایی
انتشارات:‌ اندیشه صادق
شابک: 3-6-94620-600-978
قطع: گالینگور
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: ششم / تابستان 1397
تعداد صفحات: 384 صفحه
شمارگان: 1200 نسخه

کتاب بانوی تراز در گفتمان امام خمینی (ره) و امام خامنه ای به کوشش حجت الاسلام و المسلمین سعید صلح میرزایی جمع آوری شده است.
در مقدمه این کتاب آمده است:

مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَکَرٍ أوْ اُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیاةً طَیِّبَةً وَ لَنَجْزِیَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما کانُوا یَعْمَلُون‏( سوره‎ی نحل، آیه‎ی97)

خداوند عزیز انسان را از دو جنس آفرید مرد و زن. و این دو، هزاران سال است که با هم زیست می‎کنند. از همان ابتدا برای این دو شئونی را قرار داد که در حیطه‎ی خود ببالند. برای زن وظیفه‎ی مادری و خواهری و دختری را در عرصه‎ی خانواده و وظیفه‎ی زنانگی را برای اجتماع و برای مرد نیز شئونی دیگر.
تا آنجا که انسانها سرسپرده‎ی پرودگارشان بودند هر کدام در حیطه‎ی خود به تعالی می‎رسیدند.
با دور شدن جوامع از آیین و فرامین الهی، زیبایی‎های ظاهری و روحی زن از یک سو و قدرت و تفوق طبیعی مرد او را بر آن داشت که زن را همچون کالا و ابزاری برای برطرف کردن نیازها و شهوات خود بداند. این ستم در همه‎ی تمدن‎های غیر دینی در همه جای زمین اتفاق افتاد. وقتی در عرصه‎های تمدنی این چنین بوده‎است، چگونه است در سرزمینهای دور از تمدنی همچون جزیرة العرب؟در مکانی که زن به ارث می‎رسید و صرفا وسیله‎ای و ظرفی برای تولید نسل و تمشیت امور مردان بود.
در اینجا بود که رحمت الهی باریدن گرفت و آیین اسلام به وسیله‎ی بهترین مخلوق الهی بر مردم عرضه شد و این خط بطلانی بود بر دوران ستمگری بر ریحانه‎ی آفرینش.
زن مطبخ نشین بی‎ارزش به عرصه‎های تعالی قدم گذاشت و مراحل ترقّی را طی کرد که فاطمه زهراسلام الله علیها قله‎نشین آن است و از پی او بانوان بزرگوار دیگری آمدند که بسیاری از آنان یا در رتبه‎ی مردان موفق عالم قرار گرفتند و یا از بسیاری از مردان پیشی گرفتند.
در فرهنگ اسلامی خبری از رقابت کودکانه‎ی بین دو جنس یافت نمی‎شد و این دو به عنوان دو صنف جامعه هر کدام شأنی و وظیفه‎ای را برعهده گرفتند.
وقتی که جهان اسلام در این فرهیختگی خود می‎بالید دنیای غرب که نشخوارگر فرهنگ منحط یونانی بود باز در ورطه‎ی نگاه ابزاری به زن غرق می‎شد. و حتی انقلابهای صنعتی و فکری اروپا نیز مشکلی را حل نکرد و مقام زن را به افول بیشتری کشاند و او بیش از پیش به ابزار شهوترانی تبدیل شد. نهضت حمایت از حقوق زنان نیز کار را سخت‎تر کرد رابطه‎ی بین زن و مرد را به رابطه‎ی دو جنگجو تبدیل کرد که در این جنگ پیروزی وجود نداشت. از بین رفتن خانواده، قاچاق زنان، کودکان بی سرپرست و… همه از نتایج اقدامات تفریطی و افراطی غرب نسبت به زن بود و هست.
در ایران قبل از انقلاب نیز شاهان مستبد با تقلید کورکورانه از غرب و مظاهر آن، برخی از زنان را از مبانی اسلامی دور کردند و اگر نبود که این مسیر با انقلاب اسلامی و بیداری ملت به راه اسلام بازگشت معلوم نبود چه بر سر زنان و خانواده‎های ایرانی می‎آمد.
انقلاب اسلامی با دم مسیحایی امام خمینی رحمه‎الله زنان را به جایگاه آرمانی خود بازگرداند و افق آینده‎ی مترقی همراه با معنویت و علم را در برابر آنان گشود.
پس از او نیز خلف صالحش امام خامنه‎ای دام‎ظله به تبیین نظری مقام زن در اسلام پرداخت و در عرصه‎ی عمل نیز قوای نظام را به انجام اقدامات عملی در راستای رسیدن زن به کرامت حقیقی خود ملزم نمود.
زن ایرانی مسلمان با الگو گرفتن از فاطمه‎ی زهرا و زینب کبری سلام‎الله علیهما خود را به جایی رساند که قلل مرتفع را در عرصه‎های مختلف معنوی، علمی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و… به زیر پا نهاد و خود به الگوی زنان آزاده‎ی جهان تبدیل شد و عملا بر همگان اثبات کرد که آموزه‎های اسلام بهترین راهکار برای رسیدن زن به خوشبختی واقعی خود است.
در این فضا هم جایگاه مرد معلوم است و هم جایگاه زن. خانواده تحکیم یافت و امنیت روانی اقشار جامعه تامین گردید. و البته هر چه که جامعه به اسلام نزدیکتر شد شیرینی بیشتری از خوشبختی و آرامش را در خود یافت.

از آنجا که طی این طریق جز با رهبری خضر حاصل نشود لازم است که همگان اعم از زنان و مردان گوش به سخنان ایشان بسپارند و نقشه‎ی راه را از ایشان اخذ کنند. اثر زیر به منظور سهولت یافتن کار علاقمندان به بهره‎مندی از بیانات ایشان تدوین شده‎است و تلاش شده‎است که با دسته‎بندی روان و قابل استفاده برای همگان، راه رسیدن به اهداف عالی این نهضت در ایران و جهان فراهم گردد.
این اثر در نوع خود بی¬نظیر است زیرا که با در کنار هم قرار دادن فرمایشات حضرت امام خمینی رحمه الله و حضرت امام خامنه¬ای أدام الله ظله الوارف، مجموعه کاملی را از توصیه¬های این بزرگواران در اختیار مخاطب می¬گذارد.
این کتاب، شامل نه بخش است که در ادامه به معرفی اجمالی این بخشها پرداخت خواهد شد.
بخش اول این کتاب به کلیاتی درباره زن و نقش آن در جامعه اختصاص یافته است. و بخش دوم با معرفی الگوهایی چون فاطمه‎ی زهرا سلام الله علیها و حضرت زینب سلام الله علیها و بانوان بزرگوار دیگر، زن تراز جامعه اسلامی را در برابر دیدگان همگان و به ویژه زنان گرانقدر این سامان قرار می¬دهد.
در بخش سوم، زن در اسلام مورد بررسی قرار گرفته است و از سه فصل کرامت زن در اسلام، عرصه‎های فعالیت زن در اسلام و حجاب و عفاف تشکیل یافته است.
عناوین بخشهای چهارم تا هفتم عبارتند از: زن در غرب، جنایات طاغوت به زنان، تاثیر انقلاب اسلامی بر زنان و نقش زنان در انقلاب اسلامی.
بخش هشتم که رسالتها و وظایف زنان را در دستور کار خود قرار داده است از هفت فصل تشکیل یافته است: وظایف معنوی، وظایف علمی، وظایف انقلابی، وظایف اجتماعی، همسرداری و حفظ خانواده، رسالت مادری و دیگر وظایف.
کتاب با بخش نهم به پایان می¬رسد که اختصاص به مسئولیتهای مسئولان و اقشار مختلف در برابر زنان دارد.
 

محصولات مشابه
  جام زهر-پیام پذیرش قطعنامه 598

  جام زهر-پیام پذیرش قطعنامه 598

  5,000 تومان
  ره، رهرو، رهبر

  ره، رهرو، رهبر

  70,000 تومان
  ماه در آینه

  ماه در آینه

  30,000 تومان
  الف لام خمینی

  الف لام خمینی

  60,000 تومان
  اندیشه های سیاسی و اجتماعی امام خامنه ای

  اندیشه های سیاسی و اجتماعی امام خامنه ای

  25,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي