20 درصد تخفیف برای همه کتاب های سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

تا ثریا راهی نیست

برچسب :

کد کتاب :230122
موضوع: پدیدآورنده: محمدحسین علیجان زاده روشن


قیمت : 8,500 تومان

 درباره کتاب:
عنوان: تا ثریا راهی نیست/ جستاری در کلمات حکیم انقلاب حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) در باب اصل راهبردی خودباوری به همراه کلماتی از امام راحل و گزارشی از دستاوردهای سی و پنج سال انقلاب با مقدمه آیت الله احمد عابدی
نویسنده: محمدحسین علیجان زاده روشن
ناشر: موسسه شهید کاظمی
شابک:0 -00-7702-600 -978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: دوم/ 1395
تعداد صفحات: 225 صفحه
شمارگان: 3000 نسخه

مقدمه کتاب:

سکان دار کشتی انقلاب اسلامی به دست مقام معظم رهبری بعد از زعیم کبیر و فقید حضرت روح الله (ره) از معجزات بزرگ الهی بوده است که با گذشت بیش از دو دهه از آن واقعه روز به روز این خورشید حقانیت روشن تر می گردد و ابعاد وجودی اش در شناساندن حقانیت نمایان تر می گردد.
در این میان، کلمات مقام عظمای ولایت هم چون رودی جاری از چشمه ای زلال سرشار و دائمی است. این کلمات حکیمانه نویسنده را بر آن داشت تا با تتبع و جست و جو در میان آن ها، موضوعات مبتلابه و روز جامعه را که مورد استفاده همگان است، در این کتاب مورد بررسی قرار دهد.

فلا تهنو و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مؤمنین

حضرت امام رحمه الله علیه می فرماید:« شما دو جهت را در نظر بگیرید: یکی اعتماد به خدای تبارک و تعالی که وقتی که برای او بخواهید کار بکنید به شما کمک می کند، راه را برای شما باز می کند، در هر رشته که هستید راه های هدایت را به شما الهام می کند. و یکی اتکای به نفس ، اعتماد به خودتان . شما خودتان جوان هایی هستید که می توانید همه کارها را انجام بدهید،مخترعین ما می توانند در سطح بالا اختراع کنند، مبتکرین ما می توانند در سطح بالا ابتکار کنند به شرط اینکه اعتماد به نفس خودشان داشته باشند و معتقد بشوند به اینکه می توانیم». «صحیفه نور ج 18 ، ص 146».

مقام معظم رهبری دامت برکاته نیز می فرمایند:«ملتی که به خودش اعتماد ندارد همیشه منتظر است برای او چیزی فراهم کنند و به او بدهند.

اهمیت اعتماد به نفس این است که اگر ما اعتماد به نفس ملی پیدا کردیم این استعداد ها خواهد جوشید آن وقت خواهیم دید که می توانیم ». « بیانات در دیدار با دانشجویان استان یزد ،13/10/1386».

یکی از مهمترین محورهای تلاش و هدایت انبیاء علیهم السلام تأ کید بر مسأله اعتماد به نفس ملی یا خود باوری عمومی است . پیامبران (ع) یأس و نا امیدی را گناهی بزرگ معرفی کرده و مردم را نسبت به آن بر حذر می داشته اند.از طرف دیگر فرعونیان و نمرودیان همیشه تحقیر و ذلت و خواری را میان مردم ترویج می کردند.»«فاستخف قومه فاطاعوه».مردمی که اعتماد به نفس را از دست بدهند خفت و خواری به سراغ آنان خواهد آمد.

اولیاء‌الهی بر این باور بودند که «می توان کار کرد» و جامعه هر چند به فساد آلوده شده باشد باز نباید نا امید شد . ظالمان و مستکبران گر چه چند روزی جولانگاه داشته باشند و از برخی قدرتهای پوشالی مادی برخوردارند اما آنان رفتنی بوده و نابود شدنی هستند و امکان تربیت صحیح و جود دارد با تعلیم و تربیت می توان به اهداف بلند دست یافت رسول خدا صلی الله علیه و آله چنان اعتماد به نفس در میان مسلمانان صدر اسلام ایجاد کرد که جمعیتی اندک در جنگ بدر و با امکاناتی در حد صفر بر فرعونیانی چون ابوسفیان ، ابوجهل ،عتبه و شیبه پیروز شدند و بزودی در برابر ابرقدرتهای آن زمان صف کشیده و پیروز شدند.

علماء و جانشین های پیامبران نیز همین راه را می پیمایند و دائم اعتماد به نفس و خود باوری را به جامعه اسلامی تلقین می کنند.

امروزه باور به آنکه «ما می توانیم » بزرگترین نیاز دنیای اسلام در برابر طاغوتهای امروزی جهان است.اگر مسلمانان این اعتقاد و باور را از عمق جان بپذیرند در برابر هر قدرتی به پیروزی خواهند رسید .البته این اعتماد به نفس- چه در کارهای فردی و چه در کارهای اجتماعی و اعتماد به نفس ملی و غرور ملی – هرگز با توکل به خدای متعال منافاتی نداشته بلکه در همان است.

اعتماد به نفس قدرتی است که از قدرت لایزال الهی نشأت گرفته و مؤید آن است .خدای متعال اعتماد به نفس را ستوده و تمجید کرده است.اینگونه نیست که کسی تصور کند یا باید به خداوند اعتماد داشت یا به خود.بلکه اعتماد به خدای متعال اصل و منشأ بوده و اعتماد به نفس از اسباب و وسایل آن بشمار می رود.اعتماد به خدای متعال از طریق اعتماد به نفس ملی جریان می یابد و باعث کارهای عظیم می گردد.اثر حاضر که به جمع آوری و تنظیم سخنان حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری در موضوع«خودباوری» اختصاص دارد اثری عالمانه و سودمند در این موضوع است و گویا در باب خود منحصر به فرد می باشد و پیام روشن و واضح برای هر شخصی در زندگی فردی و اجتماعی او دارد.

بدون خودباوری انجام هیچ کاری شدنی نیست و ابتر می ماند.پیروزی انقلاب اسلامی ، پیروزی عظیم و ارزشمند ما،در دفاع مقدس و دستاوردهای علمی و صنعتی کشور مرهون همین اصل راهبردی است. مقاومت حزب الله لبنان در برابر تجاوزات و زیاده خواهی رژیم اشغالگر قدس نیز در پرتو همین اصل اصیل بدست آمده است.

محصولات مشابه
  روزی، دزدی، سنگی

  روزی، دزدی، سنگی

  7,000 تومان
  یهود ستیزی

  یهود ستیزی

  15,000 تومان
  پهلوان اکبر

  پهلوان اکبر

  25,000 تومان
  ساحل نجات

  ساحل نجات

  3,000 تومان
  دیده بان 25

  دیده بان 25

  21,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي