مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب

زندگی به سبک جهادی

کتاب « زندگی به سبک جهادی »

قیمت : 20,000 تومان
افزودن به سبد خرید

درباره کتاب:
عنوان: زندگی به سبک جهادی
پدیدآورنده: محمد تاجیک رستمی
کاری از موسسه شهید کاظمی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
تعداد صفحات: 320 صفحه
شابک: 3-10-7702-600-978


یک ملت وقتی معتقد به جهاد شد، در همه‌ی میدان‌ها پیشرو است.
منظور از جهاد در اسلام «فقط جنگیدن و به میدان جنگ رفتن نیست»، بلکه منظور از جهاد «این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانع‌ها و مانع‌تراش‌ها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند.» پس معیارِ جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسىِ ما در کلمه‏‌ى «مبارزه‌» وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است، فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده‏‌ى مبارز، نویسنده‏ى غیر مبارز، عالِم مبارز، عالِم غیر مبارز، دانشجوى مبارز و طلبه‏‌ى مبارز، دانشجوى غیر مبارز و طلبه‏‌ى غیر مبارز، جامعه‌‏ى مبارز و جامعه‏‌ى غیر مبارز. پس جهاد؛ یعنى\"‏مبارزه\" و قتال یک گوشه‏اى از جهاد است.
وجود جهاد و فرهنگ جهادی یکی از ضروریات لاینفک فرد و جامعه اسلامی است؛ زیرا مقوله جهاد و فرهنگ جهادی تکمیل کننده اسلام ناب محمدی(ص) و به فرموده امیرالمومنین(ع) آن مجاهد حقیقی، یکی از پایه‎های مهم و اساسی ایمان و طبق فرمایش قرآن کریم، جهاد ملاک تمیز مومنان حقیقی از غیر می‌باشد؛ زیرا \"مؤمن حقیقی آن کسی است که ایمان را با جهاد و هجرت و نصرت همراه می‎کند\".
برای شناخت دقیق جهاد و فرهنگ جهادی، چه جایی بهتر از محضر حکیمانه نائب امام زمان(عج) و ولی امر مسلمین جهان؛ حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی که منویات و بیانات ایشان حقیقتاً ناظر به مبانی دین و مصلحت جامعه مسلمین است. برای این مجموعه عینا از کلام ایشان بهره گرفته شده و بیانگر توجه ویژه و نوع نگاه ایشان، نسبت به مقوله مهم و اساسی جهاد است که باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه مطرح و به آن پرداخته شود.
آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه‌ی حوادث عالم است، سود را برای خود می‌خواهد و ضرر را از خود دفع می‌کند. اصل برای او این است، لذا تعارض‌ها و بی‌اخلاقی‌ها و بی‌صداقتی‌ها و دشمنی‌ها پیش می‌آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود را فراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.
برشی از کتاب:
آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه‌ی حوادث عالم است، سود را برای خود می‌خواهد و ضرر را از خود دفع می‌کند. اصل برای او این است؛ لذا تعارض‌ها و بی‌اخلاقی‌ها و بی‌صداقتی‌ها و دشمنی‌ها پیش می‌آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود را فراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.