ارسال رایگان برای تمامی کتابهای سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

زندگی به سبک جهادی

برچسب :

کد کتاب :31151
موضوع: کتاب « زندگی به سبک جهادی »
قیمت : 20,000 تومان


درباره کتاب:
عنوان: زندگی به سبک جهادی
پدیدآورنده: محمد تاجیک رستمی
کاری از موسسه شهید کاظمی
شابک: 3-10-7702-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ:ششم/ 1398
تعداد صفحات: 320 صفحه
شمارگان: 4000 نسخه


یک ملت وقتی معتقد به جهاد شد، در همه‌ی میدان‌ها پیشرو است.
منظور از جهاد در اسلام «فقط جنگیدن و به میدان جنگ رفتن نیست»، بلکه منظور از جهاد «این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانع‌ها و مانع‌تراش‌ها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند.» پس معیارِ جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسىِ ما در کلمه‏‌ى «مبارزه‌» وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است، فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده‏‌ى مبارز، نویسنده‏ى غیر مبارز، عالِم مبارز، عالِم غیر مبارز، دانشجوى مبارز و طلبه‏‌ى مبارز، دانشجوى غیر مبارز و طلبه‏‌ى غیر مبارز، جامعه‌‏ى مبارز و جامعه‏‌ى غیر مبارز. پس جهاد؛ یعنى\"‏مبارزه\" و قتال یک گوشه‏اى از جهاد است.
وجود جهاد و فرهنگ جهادی یکی از ضروریات لاینفک فرد و جامعه اسلامی است؛ زیرا مقوله جهاد و فرهنگ جهادی تکمیل کننده اسلام ناب محمدی(ص) و به فرموده امیرالمومنین(ع) آن مجاهد حقیقی، یکی از پایه‎های مهم و اساسی ایمان و طبق فرمایش قرآن کریم، جهاد ملاک تمیز مومنان حقیقی از غیر می‌باشد؛ زیرا \"مؤمن حقیقی آن کسی است که ایمان را با جهاد و هجرت و نصرت همراه می‎کند\".
برای شناخت دقیق جهاد و فرهنگ جهادی، چه جایی بهتر از محضر حکیمانه نائب امام زمان(عج) و ولی امر مسلمین جهان؛ حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی که منویات و بیانات ایشان حقیقتاً ناظر به مبانی دین و مصلحت جامعه مسلمین است. برای این مجموعه عینا از کلام ایشان بهره گرفته شده و بیانگر توجه ویژه و نوع نگاه ایشان، نسبت به مقوله مهم و اساسی جهاد است که باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه مطرح و به آن پرداخته شود.
آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه‌ی حوادث عالم است، سود را برای خود می‌خواهد و ضرر را از خود دفع می‌کند. اصل برای او این است، لذا تعارض‌ها و بی‌اخلاقی‌ها و بی‌صداقتی‌ها و دشمنی‌ها پیش می‌آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود را فراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.
برشی از کتاب:
آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه‌ی حوادث عالم است، سود را برای خود می‌خواهد و ضرر را از خود دفع می‌کند. اصل برای او این است؛ لذا تعارض‌ها و بی‌اخلاقی‌ها و بی‌صداقتی‌ها و دشمنی‌ها پیش می‌آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود را فراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.

محصولات مشابه
  دوره سه جلدی روایت براده ها

  دوره سه جلدی روایت براده ها

  25,000 تومان
  سررسید یادگار 98

  سررسید یادگار 98

  22,000 تومان
  کتیبه ژنرال جلد دوم: قمحانه

  کتیبه ژنرال جلد دوم: قمحانه

  40,000 تومان
  رهبر دارالعباده

  رهبر دارالعباده

  8,000 تومان
  بهنام

  بهنام

  10,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي