20 درصد تخفیف برای همه کتاب های سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

زندگی به سبک جهادی

برچسب :

کد کتاب :31151
موضوع: کتاب « زندگی به سبک جهادی »


قیمت : 15,000 تومان

درباره کتاب:
عنوان: زندگی به سبک جهادی
پدیدآورنده: محمد تاجیک رستمی
کاری از موسسه شهید کاظمی
شابک: 3-10-7702-600-978
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ:ششم/ 1397
تعداد صفحات: 320 صفحه
شمارگان: 4000 نسخه


یک ملت وقتی معتقد به جهاد شد، در همه‌ی میدان‌ها پیشرو است.
منظور از جهاد در اسلام «فقط جنگیدن و به میدان جنگ رفتن نیست»، بلکه منظور از جهاد «این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانع‌ها و مانع‌تراش‌ها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند.» پس معیارِ جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسىِ ما در کلمه‏‌ى «مبارزه‌» وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است، فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده‏‌ى مبارز، نویسنده‏ى غیر مبارز، عالِم مبارز، عالِم غیر مبارز، دانشجوى مبارز و طلبه‏‌ى مبارز، دانشجوى غیر مبارز و طلبه‏‌ى غیر مبارز، جامعه‌‏ى مبارز و جامعه‏‌ى غیر مبارز. پس جهاد؛ یعنى\"‏مبارزه\" و قتال یک گوشه‏اى از جهاد است.
وجود جهاد و فرهنگ جهادی یکی از ضروریات لاینفک فرد و جامعه اسلامی است؛ زیرا مقوله جهاد و فرهنگ جهادی تکمیل کننده اسلام ناب محمدی(ص) و به فرموده امیرالمومنین(ع) آن مجاهد حقیقی، یکی از پایه‎های مهم و اساسی ایمان و طبق فرمایش قرآن کریم، جهاد ملاک تمیز مومنان حقیقی از غیر می‌باشد؛ زیرا \"مؤمن حقیقی آن کسی است که ایمان را با جهاد و هجرت و نصرت همراه می‎کند\".
برای شناخت دقیق جهاد و فرهنگ جهادی، چه جایی بهتر از محضر حکیمانه نائب امام زمان(عج) و ولی امر مسلمین جهان؛ حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی که منویات و بیانات ایشان حقیقتاً ناظر به مبانی دین و مصلحت جامعه مسلمین است. برای این مجموعه عینا از کلام ایشان بهره گرفته شده و بیانگر توجه ویژه و نوع نگاه ایشان، نسبت به مقوله مهم و اساسی جهاد است که باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه مطرح و به آن پرداخته شود.
آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه‌ی حوادث عالم است، سود را برای خود می‌خواهد و ضرر را از خود دفع می‌کند. اصل برای او این است، لذا تعارض‌ها و بی‌اخلاقی‌ها و بی‌صداقتی‌ها و دشمنی‌ها پیش می‌آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود را فراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.
برشی از کتاب:
آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه‌ی حوادث عالم است، سود را برای خود می‌خواهد و ضرر را از خود دفع می‌کند. اصل برای او این است؛ لذا تعارض‌ها و بی‌اخلاقی‌ها و بی‌صداقتی‌ها و دشمنی‌ها پیش می‌آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود را فراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.

محصولات مشابه
  هنر دینی ، هنر مدرن

  هنر دینی ، هنر مدرن

  7,000 تومان
  گزارش ناخوانده

  گزارش ناخوانده

  22,500 تومان
  رهبر دارالعباده

  رهبر دارالعباده

  8,000 تومان
  ردپای نور 2

  ردپای نور 2

  17,000 تومان
  ناگفته ها

  ناگفته ها

  30,000 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي