مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب

روزگار قائم مقامی

نگاهی نو به پیشینه و پیامدهای قائم مقامی حسینعلی منتظری

قیمت : 30,000 تومان
افزودن به سبد خرید

درباره کتاب
عنوان: روزگار قائم مقامی-نگاهی نو به پیشینه و پیامدهای قائم مقامی حسینعلی منتظری
پدیدآورنده: سهراب مقدمی شهیدانی-محمدجواد فرج نژاد
ناشر:‌ بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی
قطع: وزیری
نوع جلد: گالینگور
تعداد صفحات:  450 صفحه
شابک: 9786229522394


با گذشت سه دهه از عزل شیخ حسینعلی منتظری از قائم‌مقامی، هنوز ابهامات فراوانی از سوی طرفداران دوآتشه وی مطرح می شود که در برخی موارد، امام و انقلابیون مورد اتهام بی اساس قرار می‌گیرند. در آخرین نمونه، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، انتشار یک فایل صوتی از منتظری در حمایت از اعضای سازمان تروریستی منافقین، موجب شد که نظام اسلامی و شخص امام خمینی به طور گسترده ای مورد تخریب قرار گیرند تا آنجا که خطر عوض شدن جای جلاد و شهید در جامعه ایرانی به وجود آمد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به این خطر، هشدار دادند.

این وضعیت نشان داد که موضوع قائم مقامی آقای منتظری نیازمند بررسی تفصیلی مجدد است تا مخاطبان پرسشگر ایرانی با ابعاد واقعی این واقعه آشنا شوند و زمینه هرنوع سوءاستفاده از این موضوع منتفی شود.

کتاب «روزگار قائم‌مقامی» حاصل تلاشی سه ساله توسط آقایان سهراب مقدمی شهیدانی و محمدجواد فرجنژاد است که در آن به صورت کاملا مستند و تفصیلی به بررسی فراز و فرود جایگاه مذهبی و سیاسی آقای منتظری پرداخته شده است. این اثر تلاش دارد نگاهی همه جانبه و تحلیلی از افول قائم مقام رهبری ارائه دهد و بدین منظور، به تشریح ماجرای سید مهدی هاشمی و رابطه آن با زاویه گرفتن قائم مقام مستعفی پرداخته است. همچنین رابطه پیچیده و پنهان سازمان مجاهدین و نهضت آزادی با بیت منتظری نیز، وجه دیگری است که نویسندگان برآن متمرکز شده اند.

«روزگار قائم مقامی» جامع ترین اثر در بررسی ماجرای قائم مقامی منتظری است که در نگارش آن همه آثار و اسناد مهم پیشین را مورد مطالعه و بررسی دقیق قرار گرفته و نگاهی جامع و جدید به مسئله ارائه داده است. مستندنگاری حداکثری و ارائه نقل و قول های پرشمار، این اثر را به متنی مرجع مبدل ساخته که پژوهشگران بعدی از آن بی نیاز از مراجعه به آن نخواهند بود.

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

محصولات مرتبط