مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
آنجا سفارت نبود 30,000 تومان
آخرین نماز در حلب 22,000 تومان
کاش برگردی 30,000 تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن 40,000 تومان
عاشقانه‌ای برای۱۶ساله‌ها 35,000 تومان
مهاجر سرزمین آفتاب 30,000 تومان
جدال دو اسلام 30,000 تومان

شهیدی که پهپاد را به سوریه برد

«چمروش» روایت متفاوت از زندگی خلبان شهید مدافع حرم

«چمروش» روایت زندگی خلبان شهید مدافع حرم شهید کمال شیرخانی از دلاور مردانه یگان امام علی (ع) است که این روزها سالگرد شهادتش است.
این کتاب مجموعه خاطراتی است که خواننده با مرور آن می تواند از تولد تا شهادت همراه با خانواده، دوستان و همرزمان شهید در مسیر زندگی شهید حرکت کند. وجه متمایز این کتاب نگاه به دوره های مختلف آموزش و تخصص این شهید والامقام است.

«چمروش» نام پهپادی است که شهید شیرخانی در تمامی مراحل طراحی، ساخت و پرواز این پرنده حضور داشتند. این پهپاد برای نخستین بار توسط این شهید عزیز که اولین استاد خلبان پهپاد ایران است در آسمان به پرواز در آمد.

در بخشی از این کتاب آمده است:
«روز رزمایش تمام فرمانده ها بخصوص فرمانده نیرو حضور داشتند. قرار بود ما هم بعد از سقوط آزاد بیاییم پای پهپاد. سردار سلامی داخل بالگرد ما را دیدند. با هم سلام و علیکی کردیم، نوبت پریدن من و کمال شد. بلند شدیم گفتیم: «حاج آقا التماس دعا».

در باز شد ما پریدیم پایین.

رسیدیم زمین بلافاصله آمدیم کنار پهپاد، هر کاری کردیم موتور روشن نمی شد. همه استرس داشتیم. به صورت حاج علی نگاه کردم، در آن سرما صورتش برافروخته شده بود و به شدت عرق می ریخت. اینجا برای اولین بار باید پهپاد معرفی می شد و این اتفاق برای ما مهم بود؛ اما هرکاری می کردیم موتور استارت نمی خورد و ملخ پرنده قفل کرده بود.

یک مرتبه حاج علی با پیچ گوشتی یک ضربه به یکی از پره های ملخ زد، موتور روشن شد. خیلی خوشحال شدیم. سریع پرنده را بلند کردیم. فرماندهان هم زمان از کنار ما رد می شدند. سردار سلامی نگاهی به ما کردند، گفتند: «شما که الان تو آسمان بودی؟ روی زمین چی کار می کنید؟»
بعد هم با لبخندی کار ما را تأیید و از کنار ما رد شدند.

هم زمان پرنده آماده پرواز شد. من، کمال، سید حسن و مهرداد به نوبت با پرنده مانور دادیم. قبل از فرود آمدن پرنده آقا خسرو گفتند: «برادرها این کار صلوات نداشت؟»

به برکت صلوات و پرواز موفقی که داشتیم رسماً تیم پهپاد یگان تشکیل و معرفی شد. »