مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
آنجا سفارت نبود 30,000 تومان
آخرین نماز در حلب 22,000 تومان
کاش برگردی 30,000 تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن 40,000 تومان
عاشقانه‌ای برای۱۶ساله‌ها 35,000 تومان
مهاجر سرزمین آفتاب 30,000 تومان
جدال دو اسلام 30,000 تومان

تبسم‌های جبهه مهمان نمازگزاران جمعه شد.

در آستانۀ سالروز فتح بزرگ خرمشهر، کتاب «تبسم‌های جبهه»، به‌قلم حمید داودآبادی در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.

در آستانۀ سالروز فتح بزرگ خرمشهر، کتاب «تبسم‌های جبهه»، به‌قلم حمید داودآبادی در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.

شاید در کنار هم قرار دادن جنگ و شوخی، کمی غیرمنتظره باشد؛ اما ناب‌ترین شوخ‌طبعی‌ها را به شکل ساده و صمیمی در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس می‌توان پیدا کرد که تاکنون چندان به آن پرداخته نشده است. داشتنِ زبانِ خوش، باطراوت، معطر، مهذّب و لطیف، در نظر اهل جهاد و شهادت، کمترین باقیات‌الصالحات رزمندگان اسلام است. وقتی زمین و زمان در آتش التهاب و جنون دنیای دیوانۀ امروز زیر و زِبَر شدند، ملعبه و بازیچه ساختن مرگ، در جای‌جای فرهنگ جبهه‌ها خصوصاً شوخ طبعی‌هایش چشم‌ها را متحیّر می‌کرد.

کتاب «تبسم‌های جبهه» کاری متفاوت از حمید داودآبادی است که به خاطرات باصفا و خواندنی بچه‌های جبهه و جنگ می‌پردازد. در این کتاب، اخلاص و از خودگذشتگی، شجاعت و تیزهوشی، معنویت و اخلاق الهی، و صفا و صمیمیت بین رزمندگان، به خوبی توصیف شده است و بیان شوخی‌ها و طنزهای آن مردان بزرگ در میان آتش جنگ به جذابیتش افزوده است. شوخی‌هایی که هیچ وقت از مدار حق خارج نمی‌شد. خاطرات کتاب «تبسم‌های جبهه» که هر کدام از آنها می‌توانند مایۀ خلق آثارِ متعدد هنری شوند، مسیر ویژه‌ای را برای ما باز می‌کند تا با ورود به جمعِ شوخِ رزمندگان، با تصویری متفاوت از آنها روبرو شویم؛ تصویری فراتر از ترکش‌ها و مجروحیت‌های جنگ.

کتاب «تبسم‌های جبهه» از انتشارات مؤسسۀ شهید کاظمی، در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.