مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
آنجا سفارت نبود 30,000 تومان
آخرین نماز در حلب 22,000 تومان
کاش برگردی 30,000 تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن 40,000 تومان
عاشقانه‌ای برای۱۶ساله‌ها 35,000 تومان
مهاجر سرزمین آفتاب 30,000 تومان
جدال دو اسلام 30,000 تومان

رونمایی از خاطرات شگفت انگیزترین آزاده ایرانی

طی مراسمی در خانه هنرمندان از کتاب خاطرات ملاصالح قاری با حضور هنرمندان و نویسندگان کشورمان رونمایی شد.

روز دوشنبه مورخ 96/2/18 در خانه هنرمندان ایران، از کتاب خاطرات مردی رونمایی شد که در تخیل فیلمنامه نویسان هالیوود نیز چنین وقایعی محال است.

کتاب خاطرات ملاصالح قاری، به روایت رضیه غبیشی در تالار امیرخانی خانه هنرمندان بوسیله نویسندگان و هنرمندان کشور رونمایی گردید.

در این مراسم رخشان بنی اعتماد از ملاصالح قاری بسبب دهها سال استقامت و وطن پرستی تشکر کرد و خانم غبیشی(نویسنده کتاب) و همسر شهید جانباز منصور عطشانی را مورد خطاب قرار داد که قلم زیبا ، ساده و رسای شما باعث می شود صداقت از تک تک کلمات این خاطرات بدون هرگونه اغراق و تصنع بردل مخاطب بنشیند.

پرویز پرستویی حق ملاصالح برگردن خود و ملت ایران را بسیار فراتر از تصور دانست و اینکه کتاب ملاصالح را باید با دل خواند و بس و نیز زندگی ساده امروزی او را درسی برای همه از جمله مقامات و مسولین دانست که بسیار بیشتر به زندگی این شهید زنده توجه کنند

رضاکیانیان گفت: آقای ملا صالح قاری من از شما متشکرم که هستید و وجودتان باعث آن است که من و ما هم باشیم و ملت ایران هم باشد.

خسرو سینایی کارگردان سینمای ایران گفت ملاصالح آزاده است و آزاده نیاز به صفت مضاعف قهرمان ندارد ، هرکس ملا صالح عزیز را بشناسد معنای آزادگی را با تمام وجود خواهد شناخت .

حمید داوود ابادی نویسنده کتابهای دفاع مقدس هم حضور در کنار ملاصالح و این جمع را باعث افتخار خود دانست و یاداوری کرد که همه ما افتخار داریم که اینگونه خاطرات را به نسلهای اینده بسپاریم .

شیوا مقانلو نویسنده و مترجم نیز از خاطراتش از ملاصالح و نقل آن در سفرهای خارجیش گفت و آنکه چگونه همه شنوندگان غیرایرانی نیز از این زندگی پرفراز و نشیب احساس شگفتی کرده که باعث غرورش در دیار غربت میشدند .

پرویز شیخ طادی نیز حق کتاب خاطرات ملاصالح را تکلیفی برگردن همه دانست برای جواب بدین سوال که چرا تاکنون امثال چنین خاطراتی به فیلم تبدیل نشده اند ؟

از دیگر حاضران در جلسه میتوان به هدایت الله بهبودی ( نویسنده ) مهدی جعفری (کارگردان ) رجبی معمار ( مدیرعامل خانه هنرمندان)غفاری ( مجری و مسول روابط عمومی خانه هنرمندان ) احمد یوسف زاده ( نویسنده کتاب آن 23 نفر ) تقی زاده و خواجویی ( از اسرای موسوم به 23 نفر ) سیاوش سرمدی ( کارگردان ) و مجید شتی ( تدوینگر ) مریم احدی ( مجری ) محمد یار احمدی ( گرافیست ) علیرضا حبیب ( عکاس ) حبیب احمدزاده ( نویسنده و مستندساز ) سردار ناظری ( مدیرعامل نشرفاتحان ) مکی یازع ( نویسنده کتاب بچه های کفیشه ) جانباز تقی پور ( مدیر موزه صلح ) و خلیلی ( ریاست انتشارات شهید کاظمی) اشاره کرد .