مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
آنجا سفارت نبود 30,000 تومان
آخرین نماز در حلب 22,000 تومان
کاش برگردی 30,000 تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن 40,000 تومان
عاشقانه‌ای برای۱۶ساله‌ها 35,000 تومان
مهاجر سرزمین آفتاب 30,000 تومان
جدال دو اسلام 30,000 تومان

«رد سرخ جامانده بر فنجان» ، مجموعه داستان کوتاهی با محوریت جنگ و انقلاب

فاطمه سلیمانی گفت: مجموعه داستان کوتاه «رد سرخ جامانده بر فنجان» را برای انتشار به نشر شهید کاظمی سپردم.

فاطمه سلیمانی ازندریانی نویسنده کاندیدای جایزه ادبی پروین اعتصامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، از در دست انتشار بودن تازه‌ترین اثرش خبر داد و گفت: مجموعه داستان «رد سرخ جامانده بر فنجان» تازه‌ترین اثری است که برای انتشار آن را به ناشر سپرده‌ام.

وی افزود: داستان‌های این مجموعه طی سه سال و به صورت پراکنده نوشته شده که تقریبا نیمی از آن‌ها با محوریت دفاع مقدس و انقلاب هستند اما مستقیم به جنگ اشاره‌ای ندارد و بخشی نیز داستان‌هایی با موضوعات اجتماعی و خانوادگی است.

نویسنده رمان «به سپیدی یک رویا» گفت: این مجموعه شامل ده تا داستان است که پنج داستان آن در جشنواره‌های داستان‌نویسی برگزیده شدن و باقی در جایی شرکت نکرده است. بلندترین داستان مجموعه حدود ده صفحه است و حجم کلی کتاب زیر صد صفحه است و از آنجا که هنوز صفحه‌بندی نشده تعداد صفحاتش مشخص نیست.

او با اشاره به ناشری که این مجموعه داستان را منتشر خواهد کرد گفت: کار را به نشر شهید کاظمی تحویل دادم اما از آنجا که کتاب به تازگی به دست ناشر رسیده مشخص نیست برای نمایشگاه کتاب آماده شود.

سلیمانی گفت: می‌خواستم صبر کنم تعداد داستان‌ها بیشتر شود تا در آینده منتشر شود اما با توجه به اینکه فعلا قصد ندارم داستان کوتاه بنویسم تصمیم گرفتم آن را به ناشر بسپارم. البته تعداد داستان‌ها بیشتر بود ولی بعضی از آنها قابلیت تبدیل شدن به رمان را داشتن که از مجموعه کنار گذاشته شدن تا بعدا استفاده کنم.