مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
آنجا سفارت نبود 30,000 تومان
آخرین نماز در حلب 22,000 تومان
کاش برگردی 30,000 تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن 40,000 تومان
عاشقانه‌ای برای۱۶ساله‌ها 35,000 تومان
مهاجر سرزمین آفتاب 30,000 تومان
جدال دو اسلام 30,000 تومان

«P.W» از لحظه ورود به جنگ تا روزهای دردناک اسارت

کتاب «P.W» خاطرات احمد شکراللهی از دوران اسارت از سوی نشر شهید کاظمی به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «P.W» خاطرات آزاده احمد شکراللهی است که به کوشش زینب اکبری تدوین و از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شده، در مدت کوتاهی به چاپ دوم رسید.

این کتاب خاطرات یک آزاده است که از لحظه ورودش به جنگ تا لحظات دردناک و سخت دوران اسارت که با زبانی ساده و روان نوشته شده است.

بچه‌ها بارها به او تذکر داده بودند که دست از کار کثیفش بردارد ولی به خرجش نمی­‌رفت. به همین خاطر منتظر یک فرصت مناسب بودند تا یک گوشمالی حسابی به او بدهند. یک روز با چند نفر از بچه‌ها داخل محوطه قدم می­‌زدیم که یک دفعه« نورمحمد محمدی» - یکی از بچه­‌های ایلام- از روی تراس آسایشگاه ما فریاد زد: «جاسم! کشتند... جاسم! کشتند...»

جاسم با چندتا از سربازها به طرف آسایشگاه ما دویدند. همه در محوطه خشکمان زده بود و به تراس آسایشگاه شماره­ 5 زل زده بودیم. هیچ کس جرأت نمی­کرد نزدیک شود. همه منتظر بودیم یک نفر از آسایشگاه بیرون بیاید و بگوید چه خبر شده. چند لحظه بعد نورمحمد و یکی دیگر از بچه­‌ها در حالی که دست و پای یک جنازه رو گرفته بودند از پله­‌ها پایین آمدند و به طرف درمانگاه رفتند. جنازه همان جاسوس بود که سر و صورتش خونی بود و بدنش کبود شده بود. داد و فریادش تمام اردوگاه را پر کرده بود. بعد از بردن او سربازها سراسیمه و کابل به دست، دستور دادند محوطه را ترک کنیم و به آسایشگاه برویم. بعد هم آمدند آمار گرفتند و درها را قفل کردند و رفتند. همگی وحشت کرده بودیم که حالا چه اتفاقی می­‌افتد و چه بلایی سرمان می­‌آورند. چون دعوا و ضرب و شتم غیر قانونی بود احتمالا همه­ ما را تنبیه می­‌کردند.

آن چند دقیقه‌ای که تا آمدن فرمانده اردوگاه طول کشید، بهت زده به هم نگاه می­‌کردیم و از هم می­‌پرسیدیم:« کارکی بوده؟ کیا زدنش؟»و همه منتظر اتفاق بعدی بودیم.»