مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
آنجا سفارت نبود 30,000 تومان
آخرین نماز در حلب 22,000 تومان
کاش برگردی 30,000 تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن 40,000 تومان
عاشقانه‌ای برای۱۶ساله‌ها 35,000 تومان
مهاجر سرزمین آفتاب 30,000 تومان
جدال دو اسلام 30,000 تومان

یک ملت وقتی معتقد به جهاد شد،در همه ی میدان هاپیشرو است.

منظور از جهاد در اسلام « فقط جنگیدن و به میدان جنگ رفتن نیست»، بلکه منظور از جهاد «این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانع ها و مانع‌تراشها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند.» پس معیارِ جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسىِ ما در کلمه‏ ى «مبارزه‌« وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است، فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده‏ ى مبارز، نویسنده‏ ى غیر مبارز، عالِم مبارز، عالِم غیر مبارز، دانشجوى مبارز و طلبه‏ ى مبارز، دانشجوى غیر مبارز و طلبه‏ ى غیر مبارز، جامعه ‏ى مبارز و جامعه‏ ى غیر مبارز. پس، جهاد یعنى”‏مبارزه”وقتال یک گوشه‏اى ازجهاد است.

منظور از جهاد در اسلام « فقط جنگیدن و به میدان جنگ رفتن نیست»، بلکه منظور از جهاد «این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانع ها و مانع‌تراشها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند.» پس معیارِ جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسىِ ما در کلمه‏ ى «مبارزه‌« وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است، فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده‏ ى مبارز، نویسنده‏ ى غیر مبارز، عالِم مبارز، عالِم غیر مبارز، دانشجوى مبارز و طلبه‏ ى مبارز، دانشجوى غیر مبارز و طلبه‏ ى غیر مبارز، جامعه ‏ى مبارز و جامعه‏ ى غیر مبارز. پس، جهاد یعنى”‏مبارزه”وقتال یک گوشه ‏اى ازجهاد است.وجود جهاد و فرهنگ جهادی یکی از ضروریات لاینفک فرد و جامعه اسلامی است زیرا مقوله جهاد و فرهنگ جهادی تکمیل کننده اسلام ناب محمدی صلوات الله علیه وآله و بفرموده امیرالمومنین علیه السلام آن مجاهد حقیقی، یکی از پایه های مهم و اساسی ایمان و طبق فرمایش قرآن کریم، جهاد ملاک تمیز مومنان حقیقی از غیر می باشد، زیرا “مؤمن حقیقی آن کسی است که ایمان را با جهاد و هجرت و نصرت همراه می کند”.

برای شناخت دقیق جهاد و فرهنگ جهادی، چه جایی بهتر از محضر حکیمانه نائب امام زمان (ارواحناه له فداه)و ولی امر مسلمین جهان، حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی)که منویات وبیانات ایشان حقیقتا ناظر به مبانی دین و مصلحت جامعه مسلمین است. برای این مجموعه عینا از کلام ایشان بهره گرفته شده و بیانگرتوجه ویژه و نوع نگاه ایشان، نسبت به مقوله مهم و اساسی جهاد است که باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه مطرح و به آن پرداخته شود.

آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه ی حوادث عالم است،سود را برای خود می خواهد و ضرر را از خود دفع می کند. اصل برای او این است، لذا تعارض ها و بی اخلاقی ها و بی صداقتی ها و دشمنی ها پیش می آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد،انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می شود و خود رافراموش می کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.

کتاب زندگی به سبک جهادی تدوین شده توسط حجت الاسلام محمد تاجیک رستمی و منتشر شده توسط انتشارات شهیدکاظمی می باشد که حاوی ۲۶۴ صفحه و با شمارگان ۴۰۰۰ جلد، در بهار ۱۳۹۵ به چاپ سوم رسیده است. مبلغ آن ۱۱۰۰۰ تومان می باشد که خوانندگان محترم می توانند از سایت من و کتاب تهیه کنند.