مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
کاش برگردی 30,000 تومان
یادت باشد 40,000 تومان
سربلند 35,000 تومان
خاطرات یک فرشته دفتر طوبی 12,000 تومان
راز احمد 47,500 تومان
پانصد صندلی خالی 10,000 تومان

سفرنامه ای زیبا اما متفاوت

عاقل‌تر شده‌ام روايت سفري است به دل يك روستا از توابع شهر هويزه در استان خوزستان؛ براي رفع مشكلاتي چند؛ مشكلاتي كه باقي‌ماندنشان مانند زخم كهنه مي‌ماند! براي رفع يك درد از زندگي يك روستا. سفر بيست روزه‌ي يك نويسنده با عده‌اي از دانشجويان اردوهاي جهادي؛ اتفاقات ريزودرشتي كه بر اين گروه جهادي گذشته است

عاقل‌تر شده‌ام روايت سفري است به دل يك روستا از توابع شهر هويزه در استان خوزستان؛ براي رفع مشكلاتي چند؛ مشكلاتي كه باقي‌ماندنشان مانند زخم كهنه مي‌ماند! براي رفع يك درد از زندگي يك روستا. سفر بيست روزه‌ي يك نويسنده با عده‌اي از دانشجويان اردوهاي جهادي؛ اتفاقات ريزودرشتي كه بر اين گروه جهادي گذشته است. از حملات سگ‌ها و پشه‌ها گرفته تا مبارزه با گرما، ساختن مسجد، خانه، درمان بيماران و رنگ زدن مدرسه.  اين سفرنامه نگاهي است به اردوهاي جهادي از نگاه نويسنده‌اي نيمه‌روشنفكر! نويسنده‌ي نيمه‌روشنفكر مي‌كوشد در آنچه مي‌بيند ترديد كند و مورد پرسش قرار دهد؛ پرسش‌هاي عاقلانه. نويسنده خود در فصل آخر اين سياهه آورده است كه اين نوشته يك پا در تخيل دارد و يك پا و دست در واقعيت. بيشتر اين نوشته واقعيت است و كمتر آن برآمده از ذهن نگارنده.
اين سفرنامه از جنس سفرنامه‌هاي ناصرخسرو و ماركوپلو و حتي داستان‌سيستان نيست كه برايش واكاوي مكان و آدم‌ها و رفتارها و گفتارها اصل باشد. حتي واكاوي سفرهاي جهادي هم در دستور كار نيست. روايت سفري است كه درون يك نويسنده در جريان است.
آنچه در قسمتی از این کتاب آمده است:
" مدرسه را جایی ساخته بودند که چند روستا بتوانند از آن استفاده کنند؛ برای همین، بیرون روستا بود و یک کیلومتری با روستا فاصله داشت و بین چند روستا وسط دشت قرار گرفته بود. با خودم گفتم: (( یعنی قراره شب ها رو این جا باشیم؟))
به بچه ها گفتم: (( فکرنکنم در این چند روز با وجود این سگ ها بتونیم پامونو از مدرسه بیرون بذاریم.))
ابو حامد گفت: ((عادت می کنید. این سگ ها هم  شما رو چند روز اینجا ببینند، عادت می کنند!در این چند روز خودم دربست در خدمتم تا کاری به کار شما نداشته باشند. باهم می ریم و باهم برمی گردیم.))خیالِ جمع، کمی آسوده شد.
به مدرسه که رسیدیم،  دیدیم که مدرسه هم الحمدالله از نظر امکانات در حد اعلی(!)است. در و پنجره وجود داشت، اما شیشه نداشت. البته خدارو شکر که دزدگیر آهنی داشت و از حملات ناشناخته‌ی سگ ها در امان بودیم!  وسایل خنک‌کننده هم که نداشت.این تابستان، تابستان به‌یاد ماندنی خواهد بود."
کتاب «عاقل تر شده ام» با همت امین بابازاده نویسنده¬ی خوش‌ذوق دفتر ادبیات شطر به‌رشته¬ی تحریر درآمده است. این کتاب با همکاری مؤسسه شهید کاظمی در 152 صفحه در قالب سفرنامه به‌چاپ رسیده است
علاقه‌مندان جهت تهیه‌ی این کتاب به سایت من‌وکتاب مراجعه کنند
www.manvaketab.ir
و یا از طریق شماره تلفن های
02537840844 الی 6
همچنین کتابفروشی های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور
آدرس دفتر مرکزی و پخش شهیدکاظمی
قم/خیابان معلم/مجتمع ناشران طبقه اول واحد 131