20 درصد تخفیف برای همه کتاب های سایت

نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

کتاب «هلی بُرن از پشت میز» با موضوع بررسی اهداف راهبردی ایالات متحده آمریکا از پیگیری مذاکرات دوجانبه با ایران در موضوع هسته‌ای به قلم مهدی افراز و سید محمد جواد زمانیان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و در مراسمی سه‌شنبه 14 مهرماه رونمایی می‌شود.

این کتاب در دوازده فصل با محوریت قرار دادن مواضع و تحلیل‌های رسمیِ مقامات، اندیشکده‌ها و نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا، به دنبال روشن نمودن انگیزه‌های اساسی کاخ سفید از پیگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران است.

~در مقدمه این کتاب آمده است: «یکی از مقاطع پرمحتوای تاریخ انقلاب اسلامی، روند تعاملات آن با دنیای غرب در مسئله هسته‌ای بوده است. بی‌شک طرف اصلی جمهوری اسلامی در این مناقشه تاریخی، دستگاه حاکمه ایالات متحده آمریکا است. کشوری که داعیه رهبری همه تحولات کره خاکی را در سر دارد، چه ظرفیت ویژه‌ای در بستر گفتگوهای هسته‌ای با ایران یافته است که با چنین قوّت و دقّتی پیگیر به نتیجه رساندن این مذاکرات است؟ مسیر توافقات صورت گرفته چگونه زمینه مدیریت جمهوری اسلامی توسط حاکمیت آمریکا را فراهم خواهد آورد؟ چه أبعادی از سیاست‌های جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات هسته‌ای مورد چالش قرار گرفته است؟  توافق هسته‌ای با چه سازوکاری مقدمات لازم برای ورود مقامات کاخ سفید به فضای تصمیم سازی ایران را فراهم خواهد آورد؟

این‌ها پرسش‌هایی است که این کتاب با محوریت قرار دادن مواضع و تحلیل‌های رسمیِ مقامات، اندیشکده‌ها و نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا، به دنبال پاسخ‌هایی روشن برای آن‌ها است. پرداختن به این اهداف و انگیزه‌ها موضوعی است که در سال‌های گذشته از چشم نخبگان و تحلیل گران عزیز کشورمان به دور  مانده است، لذا جهت روشن کردن چراغی در این مسیر، کتاب حاضر تهیه و تدوین گردیده است.

پیرامون نحوه نگارش مطالب و موضوعات در کتاب حاضر نکاتی مدنظر بوده است:

1- بهترین مرجع برای رسیدن به تصویری واقعی از انگیزه‌های ایالات متحده در این موضوع، توجه جدّی به مواضع رسمی مقامات، اندیشکده‌ها و سایر نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا است. بهره‌گیری دقیق از این منابع می‌تواند ما را از قرار گرفتن در مسیر حدس و گمان بازداشته و درکی عینی از واقعیت‌های موجود در این مسئله برساند. لذا چارچوب‌های اصلی تحلیلی در این کتاب مبتنی بر همین مواضع و مستندات بوده است.

2- برخی از مواضع و اظهاراتِ مقامات و مراکز رسمی آمریکا مشخصاً مصرف داخلی داشته و نسبت کمتری با آن چه در عالم واقع مورد پیگیری قرار گرفته است، دارد. لذا در کتاب حاضر، این دست اطلاعات مورد تحلیل و پرداخت قرار نگرفته است.

3- در موضوعات گوناگون سعی برآن بوده است، برای عمق بخشی به نتایج، از تحلیل‌های پشتیبان اعمّ از مستندات تاریخی، مبانی نظری، اطلاعات فنّی و ... بهره گیری شود.

4- تحلیل‌های مطرح شده مستقیماً تصویرگرِ اهداف و انگیزه‌های قدرت‌های حاکم در ایالات متحده بوده و ثمررسیدن یا عدم نتیجه بخش بودن آن‌ها تابع مؤلفه‌های دیگری است که موضوع بررسی این کتاب نبوده است.

این کتاب که انتشارات شهید کاظمی آن را منتشر کرده سه‌شنبه با حضور منوچهر محمدی، محمدصادق کوشکی و وحید یامین‌پور از ساعت 16 در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج رونمایی خواهد شد.

 

نظرات شما

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي