مرکز توزیع کتاب و محصولات فرهنگی من و کتاب
پرفروشترین‌های هفته
آنجا سفارت نبود 30,000 تومان
آخرین نماز در حلب 22,000 تومان
کاش برگردی 30,000 تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن 40,000 تومان
عاشقانه‌ای برای۱۶ساله‌ها 35,000 تومان
مهاجر سرزمین آفتاب 30,000 تومان
جدال دو اسلام 30,000 تومان

اولین کتاب نقد و بررسی توافق ژنو و لوزان در کمتر از یک ماه به چاپ سوم رسید

کتاب «راز آنچه مرقوم داشته‌اند…» که پرده از راز نامه تاریخی رئیس جمهور در ۳ آذر ۱۳۹۲ درباره توافق ژنو برمی‌دارد اولین بار در نمایشگاه کتاب عرضه شد. نویسنده این کتاب روحانی مجاهد مهدی مطلبی می باشد.

بدون شک «توافق ژنو» یکی از مهمترین فرازهای سیاست خارجی کشور در سالهای اخیر است که موافقت‌ها و مخالفت‌های بسیاری را در پی داشته است.

در نامه‌ای که دکتر روحانی بعد از انعقاد توافق ژنو در 3 آذر 1392 برای رهبر معظم انقلاب ارسال کرد، از این توافق به عنوان دستاوردی بزرگ و پیروزی تاریخی یاد شده بود؛ اما رهبر معظم انقلاب در پاسخ به این عبارت اکتفا نمودند: «دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید در خور تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته‌ای و دیگر دست اندر کاران است…» لذا ضروری‌ست که متن توافق ژنو به دقت بررسی گردد تا میزان «دستیابی» تیم مذاکره کننده دولت یازدهم، به «آنچه مرقوم داشته‌اند» مشخص گردد.

«راز آنچه مرقوم داشته‌اند…» به قلم شهید راه روشنگری «مهدی مطلبی»به رشته تحریر درآمده است و در ضمن فصولی متن توافق ژنو و بیانیه سوئیس(توافق لوزان) را مورد بررسی دقیق قرار داده و در کنار آن نگاهی داشته به تاریخچه مذاکرات هسته‌ای از سال 1382 تا 1394.

«راز آنچه مرقوم داشته‌اند…» در 6 فصل آماده شده که شامل: «تاریخچه مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران»، «بررسی نامه‌ای تاریخی»، «به رسمیت شناختن «حقوق هسته ای» ایران»، «شکستن دیوار تحریم‌ها در توافق ژنو»، «بررسی بیانیه سوئیس (توافق لوزان)»، «بررسی نظرات و خطوط قرمز مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته ای دولت یازدهم» است.

این کتاب کاری از «دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی» است که به همت موسسه شهید کاظمی و با حمایت «مرکز گفتمان انقلاب اسلامی» در 464 صفحه آماده شده است و علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب «راز آنچه مرقوم داشته اند…» می‌توانند این کتاب را از طرق ذیل تهیه کنند.

و همچنین جهت تهیه می‌توانند با شماره تلفن 6-37840844-025 و همچنین از طریق پایگاهhttp://manvaketab.ir اقدام کرده و به زودی نیز جلسه‌ای جهت رونمایی از این کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد.